Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Berlin Summer University of the Arts 2014

Zapraszamy was do wzięcia udziału w letnich kursach w Berlinie! Jesteście zainteresowani dialogiem w sztuce, zarządzaniem kulturą, chcecie odkrywać nowe przestrzenie na drodze twórczości artystycznej lub potrzebujecie wsparcia, by urzeczywistnić wasze pomysły? Program Summer University of the Arts oferuje szeroki wybór workshopów i wykładów.

Kursy obejmują różne dyscypliny artystyczne: sztuki piękne, muzykę, design, sztuki performatywne oraz takie zagadnienia jak zarządzanie kulturą i przedsiębiorczość kreatywna. Zajęcia są prowadzone przez wykładowców z międzynarodowym doświadczeniem. Zapraszamy was do włączenia się w kreatywne życie Berlina, do odkrycia i rozwinięcia potencjału zawodowego. 

Lista przykładowych wykładów:

Sztuki Piękne

15.06-17.06
Workshop z Prof. Valerie Favre & Prof. Robert Lucander
Zajęcia prowadzone przez dwóch znanych artystów przeniosą uczestników w głębię rzeczywistości malarskiej. Wizyty w wybranych muzeach oraz zajęcia na Udk.
koszt - 350 euro

Muzyka

04.08-07.08
App Music- Mobile Music Making for Professionals (Matthias Krebs)
Czterodoniowy workshop rozwijający kreatywność i pobudzający inspiracje składać się będzie z nauki kompozycji, produkcji i prezentacji. Rezultaty poszukiwań artystycznych przedstawione zostaną w finałowym koncercie.
koszt - 350euro
 

08.09-12.09
Opera Goes Musical. Voice Coaching for the Musical Theatre (Michael Dixon & Elena Brandes)
Workshop skierowany zarówno do profesjonalnych wokalistów, jak i do początkujących uczestników zainteresowanych rozwojem głosu i technikami wyrazu w teatrze muzycznym. 
koszt - 400euro

Zarządzanie sztuką

27.08-29.08
Financing & Touring & Co-Producing Performing Arts Projects (Karin Kirchhoff)
Kurs dotyczący finansowania kultury, zasad aplikowania, obliczania kosztów projektu, sposobów zaistnienia w sieci oraz dystrybucji. Przeznaczony jest dla młodych artystów, managerów i producentów sztuki.
koszt - 130euro

4.09 - 5.09
From Concept to Realisation - Project Management in the Performing Arts  (Barbara Greiner)
Kurs organizacji i koordynowania projektów w dziedzinie sztuk performatywnych. Pomaga zrozumieć jak zarządzać projektem, jak zadbać o parnterów finansowych, współtworzących projekt oraz odbiorców. Workshop jest skierowany do managerów początkujących, ambitnych artystów.
koszt - 130euro

Przedsiębiorczość kreatywna

29.06 - 1.08
Channel your Creativity. From Trend and Talnet to Business Concept in 4 Days*  (Monika Frech & Dominik Krenzler)
Workshop dla początkujących przedsiębiorców, pomoże poznać narzędzia i zdobyć potrzebną wiedzę do rozwinięcia własnego biznesu. Trenerzy, współzałożyciele kreatywnego przedsiębiorstwa Dark Horse Innovation pokażą uczestnikom jak wykorzystać talenty do budowania trendów, wymyślania inspirujących produktów i innowacyjnych usług.
koszt - 390euro

Design & design użytkowy

28.07 - 01.08
Deconstructing Mies - Design Aesthetics in the Age of the Network  (Victor Vina)
Technologie cyfrowe zmieniają rolę projektanta w procesie kreacji. Workshop ma za zadanie pogłębić wiedzę o pojawiających się systemach, kreacji cyfrowej, jak i o nowych możliwościach designerów dotyczących współpracy, udostępniania, produkcji i dystrybucji swoich produktów w nowym kontekście.
koszt - 365euro

Zajęcia Interdyscyplinarne

8.09 - 11.09
Memory Conformity. Designing the Fictional Museum (Sebastian Cichocki & Martin Conrads & Franziska Morlok)
Celem workshopu jest utworzenie koncepcji fikcyjnego muzeum jako artystycznej i kuratorskiej metody, jak również perspektywy wizualnej komunikacji. Rezultatem zajęć będzie instalacja czasowego (jedna noc), fikcyjnego muzeum w miejscu publicznym Berlina oraz utworzeniem identyfikacji wizualnej do tego wydarzenia.
koszt - 420euro

Sztuki performatywne

19.08 - 21.08
The Storyteller on Stage: When the Body speaks (Ragnhild A. Morch)
Workshop skupia się na fizycznej obecności "opowiadacza" na scenie oraz na artystycznym znaczeniu gestów, mimiki i natężenia energii. 
koszt - 290euro

29.09 - 04.10
Freeing the Natural Voice (Kristin Linklater)
Kristin Linklater zajmuje się burzeniem fizycznych i psychologicznych blokad, które hamują ludzki instrument wokalny. Jej celem jest głos w bezpośrednim kontakcie z impulsem emocjonalnym, kształtowany (nie blokowany) przez intelekt.

Więcej informacji na stronie:
www.udk-berlin.de/summer-courses

Źródło: Berlin Summer University of the Arts
Daty wydarzeń:

15.6.2014 - 15.10.2014

Autor wpisu: Stephanie Schwarz / Matthias Manneck

Berlin Summer University of the Arts
10587 Berlin, Einsteinufer 43
summer-courses@udk-berlin.de, +49 30 3185-2087
www.udk-berlin.de/summer-courses
Liczba odsłon: 1676
05.02.2014