Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Studencka Akademia Działania w Rzeszowie - czas na zgłoszenia do 10 lutego

„SAD” to trzymiesięczny program rozwoju przyszłych kadr kultury dla Rzeszowa. Dzięki tej inicjatywie studenci uzupełnią wiedzę zdobytą na uczelni, będą mieć możliwość zrealizowania autorskich projektów i nawiążą kontakty z przyszłymi, potencjalnymi pracodawcami. Autorem i operatorem programu jest Estrada Rzeszowska w ramach działania Rzeszowskiego Inkubatora Kultury. Projekt odbywać się będzie w okresie od 17 lutego do 30 kwietnia 2014 roku. Skierowany jest przede wszystkim do studentów III, IV i V roczników (studia I, II stopnia i jednolite magisterskie), kształcących się na terenie miasta Rzeszowa. 

 

Celem projektu jest poszerzenie wiedzy i kompetencji z zakresu zarządzania w kulturze, realizacji i promocji projektów kulturalnych, budowanie sieci kontaktów z pracownikami instytucji kultury. Poza tym studenci zapoznają się z ideą przemysłów kreatywnych, będą doskonalić się na rynku pracy wykorzystując metodę edukacji pozaformalnej. Projekt umożliwia też realizację dwóch autorskich. W każdym miesiącu odbywać się będą dwa weekendowe warsztaty (sobota lub niedziela) oraz jedno spotkanie w formie debaty, dyskusji, pracy w grupie, speed – datingu kulturalnego. Łącznie odbędzie się pięć warsztatów po osiem godzin (40 h) oraz trzy spotkania po cztery godziny (12 h). Razem 52 h pracy projektowej oraz zakończenie projektu z konferencją prasową. 
 
W ramach tego przedsięwzięcia odbędą się m.in.(podane terminy mogą ulec zmianie):
- Debata : „Humanista, czyli kto – kreatywność na rynku pracy” - 17 lutego
- Warsztaty -„Jak działają instytucje kultury” – studium przypadku na przykładzie MDK w Rzeszowie, MIK z Krakowa i Warsztatów Kultury z Lublina - 22 lutego
-  Warsztaty - „Autorski pomysł, wspólne wykonanie. Zarządzanie projektem kulturalnym" - 23 lutego
- „Wnioski grantowe w praktyce” – warsztat i spotkanie z przedstawicielami instytucji przyznającymi środki grantowe - 8 marca
- Warsztaty - Promocja - „Jak mówić o tym, co robimy” - 15 marca
- Spotkanie „Speed – dating” z pracownikami instytucji kultury z Rzeszowa i Podkarpacia - 19 marca
- Warsztat – „Biznes dla kultury, kultura dla biznesu”. Włącz się w mój projekt - 5 kwietnia
- Warsztat –„Przemysł kreatywny – czym jest, jak go wprowadzić w Rzeszowie” 12 kwietnia
- Spotkanie podsumowujące - 26 kwietnia
 
Udział w projekcie jest bezpłatny. Każdy uczestnik, spełaniający warunki określone w regulaminie otrzyma certyfikat ukończenia programu oraz zniżki do wybranych instytucji kultury. Ilość miejsc jest ograniczona, zaś zgłoszenie nie jest równoznaczne z przyjęciem do projektu. 
 
Szczegółowych informacji udziela koordynatorka projektu Ewelina Jurasz - 530-023-060.
 
Szczegóły dotyczące rekrutacji (regulamin i formularz) znajdują się na stronie www.inkubatorkultury.eu w zakładce "o nas" - pobieralnia lub w załączniku tej informacji prasowej.
Daty wydarzeń:

28.1.2014 - 10.2.2014

Autor wpisu: Ewelina Jurasz

Estrada Rzeszowska | Rzeszowski Inkubator Kultury
35-025, Rzeszów, ul. Jagiellońska 24
sekretariat@estrada.rzeszow.pl, kontakt@inkubatorkultury.eu, 17 853 80 04, 530-023-060
www.estrada.rzeszow.pl, www.inkubatorkultury.eu

Miejsce wydarzenia
Rzeszowski Inkubator Kultury
województwo: podkarpackie


sad_plakat
Liczba odsłon: 968
28.01.2014