Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Przewodnik cyfrowy - poznaj korzyści i twórz

W ramach projektu Spółdzielnia „Wiedza” stworzyliśmy Przewodnik internetowy – poznaj, korzystaj, twórz. Powstał po to, by wspomóc upowszechnianie internetu wśród grup zagrożonych wykluczeniem cyfrowym, w tym przede wszystkim seniorów oraz by podnosić kompetencje z zakresu technologii informacyjno-komunikacyjnych opiekunów PIAP-ów oraz ich potencjalnych współpracowników (bibliotekarzy, nauczycieli, animatorów kultury, przedstawicieli organizacji pozarządowych działających lokalnie i mogących poszerzać ofertę punktów). 

Uzupełnieniem Przewodnika jest kampania Wkluczenie cyfrowe, na którą złożyła się seria 4 plakatów popularyzujących internet wśród seniorów oraz ukazujących jak korzystać z niego w sposób bezpieczny.

Publikacja ma dostarczyć podstawowej wiedzy na temat tego jak w sposób bezpieczny i zgodny z prawem posługiwać się internetem. Składa się z 6 rozdziałów, w których kolejno zostały omówione: podstawy prawa autorskiego oraz otwartych licencji, Otwarte Zasoby Edukacyjne oraz zasoby dziedzictwa i kultury w sieci, bezpieczeństwo w sieci oraz projekty społecznościowe, w które można włączyć się po to, by zrobić wspólnie coś dobrego. Oprócz tekstów, w skład publikacji weszły materiały edukacyjne zawierające scenariusze zajęć i karty pracy oraz plakaty.

Przewodnik oraz wszystkie plakaty są do pobrania na stronie otwartawiedzia.pl.
 

Źródło: Centrum Cyfrowe
Centrum Cyfrowe Projekt:Polska
województwo: mazowieckie
Warszawa, ul. Andersa 29
kontakt@centrumcyfrowe.pl
http://centrumcyfrowe.pl/
Paulina Haratyk, Anna Obem, Kasia Sawko, Klara Sielicka, Kamil Śliwowski, Katarzyna Werner, Michał „rysiek" Woźniak
wydanie internetowe, Warszawa 2

Miejsce wydarzenia
Warszawa
województwo: mazowieckie
00-159 Warszawa, ul. Andersa 29

Liczba odsłon: 1122
17.01.2014