Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

English teaching

Program ENGLISH TEACHING został stworzony przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności w 2000 r. Od sierpnia 2002 r. krajowym operatorem Programu jest Nidzicka Fundacja Rozwoju NIDA. Celem Programu jest wspieranie działań na rzecz poprawy poziomu nauczania języka angielskiego i jego promocja wśród dzieci i młodzieży z małych miast i wsi oraz wspieranie rozwoju zawodowego nauczycieli języka angielskiego spoza dużych aglomeracji miejskich. W ramach programu oferowane są mini granty oraz inne działania towarzyszące. Termin nadsyłania wniosków: 31 stycznia 2014 r.

 

Działania

SMALL GRANTS to konkurs grantowy, w ramach którego szkoły, organizacje pozarządowe oraz instytucje oświatowe ubiegają się o dotacje na realizację projektów związanych z nauczaniem języka angielskiego w ciekawej, pozalekcyjnej formie. Wśród nagrodzonych dotychczas projektów są m.in.: kluby miłośników kultury anglosaskiej, dyskusyjne kluby filmowe, koła teatralne. W małych szkołach tworzone są biblioteki z literaturą i prasą anglojęzyczną oraz organizowane są konkursy i festiwale.

FOLLOW ME to przedsięwzięcie wspierające ciekawe projekty realizowane wcześniej w ramach konkursu Small Grants. Grupa Doradcza Ekspertów wybiera te, które są godne powielenia w innych szkołach, gminach. Realizatorzy projektów uznanych za "modelowe" uczestniczą w zamkniętym konkursie grantowym FOLLOW ME i ubiegają się o dotacje na kontynuację działań. Dotowane organizacje opracowują m.in. publikacje z opisem projektów, które stanowią inspirację dla innych szkół i organizacji.

TEACHING ENGLISH TEACHERS to szansa podnoszenia swoich kwalifikacji dla nauczycieli języka angielskiego. W ramach wspierania rozwoju zawodowego nauczycieli organizowane są weekendowe szkolenia metodyczne w Olsztynie, Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Lublinie, Poznaniu, Gdańsku oraz w Opolu.

ENGLISH TEACHING MARKET to doroczne Ogólnopolskie Spotkanie Nauczycieli Języka Angielskiego, w którym uczestniczy ok. 500 nauczycieli z całej Polski. Podczas spotkania przeprowadzane są warsztaty metodyczne z nauczania języka angielskiego oraz warsztaty przygotowujące nauczycieli do opracowywania projektów finansowanych ze środków Unii Europejskiej i funduszy pomocowych. Jest to także doskonała okazja do poznania najnowszych podręczników do nauczania języka angielskiego prezentowanych przez wydawnictwa. W spotkaniu uczestniczą również organizacje pozarządowe z propozycjami udziału szkół z małych miejscowości w konkursach grantowych z zakresu wyrównywania szans edukacyjnych oraz rozwoju lokalnego.

PROGRAM STYPENDIÓW POMOSTOWYCH - ENGLISH TEACHING

Adresatami programu są maturzyści, którzy zostali przyjęci na I rok dziennych studiów magisterskich realizowanych w trybie jednolitym lub dwustopniowym, pochodzący ze wsi i małych miast do 20 tysięcy mieszkańców, spełniający warunki określone w regulaminie programu stypendiów pomostowych. O stypendia mogą się ubiegać maturzyści z rodzin o bardzo niskich dochodach i jednocześnie osiągający dobre wyniki w nauce.

W programie stypendialnym English Teaching mogą brać udział uczniowie ze szkół średnich, które uczestniczyły w programach grantowych: Small Grants, Follow Me, Minigranty.

ENGLISH TEACHING ACTIVITIES - nowość w Programie!

Nauczycielom z wiejskich szkół i przedszkoli oraz liderom uczącym języka angielskiego na wsiach oferujemy udział w English Teaching Activities (ETAs). ETAs jest kontynuacją (z pewnymi modyfikacjami) pilotażowej edycji „pełnego pakietu” z lat 2012-2013.

Nauczycieli, którzy nie będą uczestniczyli w działaniach ETAs, a którzy uczą języka angielskiego w szkołach i przedszkolach mieszczących się w miejscowościach do 20 tys. mieszkańców, zapraszamy na Weekendy z English Teaching (szkolenia metodyczne).

 

Zachęcamy do zapoznania się z projektami realizowanymi dzięki udziałowi w Programie.

Źródło: English Teaching
Daty wydarzeń:

31.1.2014

Nidzicka Fundacja Rozwoju "NIDA"
województwo: warmińsko-mazurskie
13-100 Nidzica, ul. Rzemieślnicza 3
et@nida.pl, (89) 625 36 51 wew. 2
www.englishteaching.home.pl
Liczba odsłon: 1423
13.01.2014