Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

"Bajki na ścianie" - edycja III

"Bajki na ścianie" to projekt cyklicznych spotkań przedszkolaków z wolontariuszami, którzy czytają krótkie bajki z celuloidowych klisz, wyświetlane za pomocą starego projektora bajek "Ania". Po projekcji dzieci zainspirowane bajkami mają możliwość wzięcia udziału w zajęciach artystycznych: "Mali ilustratorzy" lub "Teatrzyk cieni".

 

W czasie warsztatów dzieci poznają nowe techniki artystyczne (malarstwo pastelami olejnymi) i parateatralne (teatrzyk cieni), rozwijają wyobraźnię i kreatywność, mają szansę udoskonalić swoje zdolności manualne. Uczestnicy spotkania mają również możliwość poznania procesu powstawania filmu.

Projekt skierowany jest do 10 - 15 - osobowych grup dzieci w wieku 5 -6 lat. Głównym celem projektu jest popularyzacja czytelnictwa wśród dzieci, a także kompetencji artystycznych i medialnych.

Warsztaty odbywają się w każdy piątek w godzinach 9:00-12:00 w Akademickim Centrum Kultury UMCS "Chatka Żaka".

Proponowane warsztaty artystyczne do wyboru:
"Mali ilustratorzy" - warsztat tworzenia taśmy filmowej. Podczas zajęć dzieci tworzą książeczkę-harmonijkę złożoną z kadrów jednej z obejrzanych bajek.
"Teatrzyk cieni" - warsztat pokaże, jak za pomocą dłoni i rzucanego przez nie cienia pokazać zwierzęta lub postacie. Następnie dzieci same przedstawią wybraną historię - pomogą im w tym także lalki wycięte z kartonu.

Prowadzące:
Agata Turczyn - absolwentka Kulturoznawstwa i Etnologii UMCS w Lublinie. Obecnie w trakcie stażu w Fundacji "5Medium" w ramach projektu "Staże w Instytucjach Kultury".
Katarzyna Humieniuk - absolwentka Socjologii, studentka Kulturoznawstwa UMCS w Lublinie. Stażystka w Fundacji "5Medium".

Zgłoszenia:
Agata Turczyn: a.turczyn@tlen.pl
Katarzyna Humieniuk: khumieniuk1989@tlen.pl

Źródło: Fundacja5medium
Daty wydarzeń:

10.1.2014 - 1.7.2014

"Bajki na ścianie" - edycja III
Autor zdjęć: Krzysiek Brewczak, Aleksandra Majewska, Katarzyna Sobczyk

Autor wpisu: Monika Czapka

Fundacja "5Medium"
województwo: lubelskie
20-448 Lublin, ul. Broniewskiego 11
fundacja@5medium.org, 516 322 861, 781 682 154
www.5medium.org

Miejsce wydarzenia
Akademickie Centrum Kultury UMCS
województwo: lubelskie
20-031 Lublin, Radziszewskiego 16

Liczba odsłon: 1175
07.01.2014