Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

"Generacje - Kreacje. Współpraca miedzypokoleniowa"

W grudniu br. Fundacja „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom” zakończyła działania związane z projektem „Generacje – Kreacje. Współpraca międzypokoleniowa”. Projekt był realizowany w 6 miastach: Toruniu, Jaśle, Łodzi, Przemyślu, Zamościu i Poznaniu.

Celem projektu była integracja oraz aktywizacja społeczna i kulturalna dzieci z Domów Dziecka i seniorów z Uniwersytetów III Wieku. 

W każdym z miast projekt kończył się spektaklem. 
W Jaśle sztuka dotyczyła ludzi w różnych sytuacjach życiowych, czekających na pociąg, zaś w Zamościu zostało humorystycznie przedstawione ubieganie się o rękę księcia. W Łodzi można było przenieść się w czasy baroku i obejrzeć siedem choreografii tanecznych z tego okresu. Toruń zaskoczył na scenie lalkami, animowanymi przez dzieci, Przemyśl przygotował bożonarodzeniowe widowisko, w Poznaniu natomiast odbyła się wielka wigilijna uczta. Wychowankowie Domów Dziecka i seniorzy swoim zaangażowaniem w projekt pokazali, że dialog międzypokoleniowy, choć wydaje się niełatwy, jest możliwy i prowadzi do powstania wartościowych relacji.

Wspólne wyjścia do teatru, na koncerty i na wystawy, a także udział we wspólnych warsztatach plastycznych, muzycznych czy teatralnych miały na celu nie tylko przekaz kulturowy. Zbudowanie dobrych relacji pomiędzy dziećmi a seniorami to ważny wkład  w rozwój kapitału społecznego, zwłaszcza w przypadku dzieci pozbawionych na co dzień rodzicielskiej troski i wsparcia - mówi Elżbieta Olszewska, Dyrektorka Programowa Fundacji „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom”, pomysłodawczyni projektu „Generacje-Kreacje”.

Zadanie jest współfinansowane ze środków Ministra Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Projektu na rzecz Aktywności Osób Starszych na lata 2012-201, Grupy Lotos i  Fundacji Orange.

 

Daty wydarzeń:

1.5.2013 - 31.12.2013

"Generacje - Kreacje. Współpraca miedzypokoleniowa"
Autor zdjęć: Beata Szybka

Autor wpisu: Karolina Kolwas

Fundacja
województwo: mazowieckie
02-786 Warszawa, Rosoła 44a
fundacja@cpcd.pl, 22 648 38 91
www.calapolskaczytadzieciom.pl, www.cpcd.pl
Liczba odsłon: 1155
30.12.2013