Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

IV Spotkanie z Cyklu „Patriotyzm Powstania – rewolucja a ewolucja" w Lubartowie

Pokaz spektaklu „Czerwone piwo na białą sukienkę”, dyskusja na temat patriotyzmu we współczesnym świecie i warsztaty teatru obrzędowego to program czwartego spotkania z przedstawicielami grupy projektowej Fundacji Teatrikon.

W Mikołajki, 6 grudnia o godz. 17.00 w Powiatowym Młodzieżowym Domu Kultury w Lubartowie odbędzie się IV Spotkanie z Cyklu „Patriotyzm Powstania – rewolucja a ewolucja”.

Zapał był wielki, na miejscu jednak okazało się, że studenci uzbrojeni są w kosy, kije, siekiery, mają 3 dubeltówki, 1 pałasz i 2 pistolety. Chłopi uciekli, bo wiedzieli, że z taką bronią powstania nie wygrają. Frankowskiemu w ataku na Rosjan w Końskowoli mogło sprzyjać tylko zaskoczenie, ale jak się potem okazało to kobieta odegrała najważniejszą rolę w tej bitwie.

"Twoja siostra wychodzi za mąż?
Tak, Mania, najstarsza. Dlaczego dzisiaj?
Żeby ich dzieci miały ojca..."

Pierwszym punktem wydarzenie jest spektakl „Czerwone piwo na białą sukienkę.”. Aktorzy w niecodzienny sposób połączyli historię z czasów powstania styczniowego, pieśni obrzędowe i współczesny rap.

Następnie przejdziemy do dyskusji „Patriotyzm powstania – rewolucja a ewolucja”. Gdzie każdy widz będzie mógł wyrazić swoją opinię o wydarzeniach sprzed 150 lat, obecnej sytuacji oraz własną refleksję na temat sensu walki, obrzędu i bycia Polakiem w obecnych czasach.

Na zakończenie dla lubiących nowe doświadczenia czekają warsztaty teatru obrzędowego. Tym razem poznamy sens i znaczenie obrzędu w teatrze.

Wydarzenie odbędzie się w Wojewódzkim Ośrodku Kultury, przy ulicy Dolnej Panny Marii 3 w Lublinie.

Wstęp wolny.

Patronat honorowy nad projektem „Patriotyzm Powstania – rewolucja a ewolucja” objęli Krzysztof Żuk Prezydent Miasta Lublin oraz Joanna Szołno–Koguc Wojewoda Lubelski.


Więcej informacji:
www.facebook.pl/patriotyzmpowstania
www.pp.teatrikon.org.pl
patriotyzmpowstania@gmail.com
Magda Sierocińska 785099216

Daty wydarzeń:

6.12.2013

Autor wpisu: Paulina Skipirzepa

Fundacja Teatrikon
województwo: lubelskie, powiat: m. Lublin
20-860 Lublin, Szpinalskiego 4/17
fundacja@teatrikon.org.pl
https://www.facebook.com/FundacjaTeatrikon

Miejsce wydarzenia
Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury
województwo: lubelskie
Lubartów

Liczba odsłon: 679
04.12.2013