Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Spotkania Dobrych Praktyk - Rozwój w biały dzień!

Lubelskie organizacje pozarządowe zostaną obdarte z tajemnicy. Będzie można żonglować ze Sztukmistrzami, zostać drukarzem z Domem Słów i zapytać o najdalsze zakątki ziemi przedstawicieli AIESEC. Ostatnie spotkanie odbędzie się 17 grudnia.

- Podczas długoletniej współpracy z młodzieżą zauważyliśmy, że to nie brak chęci, ale strach przed wejściem do nieznanego otoczenia najbardziej zniechęca do działania. Spotkania Dobrych Praktyk są naszą odpowiedzią na  ten problem. Podczas wydarzenia obedrzemy z tajemnicy lubelskie organizacje. Uczestnicy będą mogli poznać ciekawych ludzi, dowiedzą się jakie pasje można rozwijać działając wolontaryjnie i jak rozpocząć swoją przygodę z sektorem pozarządowym – wyjaśnia Sandra Konaszuk, koordynator projektu Fundacji Teatrikon.   

Udział w projekcie zdeklarowały AIESEC, Ośrodek Międzykulturowych Inicjatyw Twórczych "Rozdroża", Fundacja Sztukmistrze, Dom Słów - Pracownia Komiksu, Autonomiczne Centrum Społeczna Cicha 4 oraz Stowarzyszenie Cytadela Syriusza. Większość organizacji zaprosi młodzież do swoich siedzib, gdzie obrazowo przedstawią na czym polega ich działalność. Fundacja Teatrikon zapewnia, że spotkania nie będą miały formy suchego wykładu. Przedstawiciele biorących udział w projekcie instytucji przygotowali liczne atrakcje.

- Zainteresowani będą mieli możliwość trenować żonglerkę pod okiem Sztukmistrzów, spróbować swoich sił w grach fantasy z Cytadelą Syriusza czy skorzystać z profesjonalnego warsztatu śpiewu z Rozdrożami. W harmonogramie Spotkań Dobrych Praktyk nie przewidzieliśmy nudy - dodaje Konaszuk.

Warto wspomnieć, że na uczestników projektu czeka dodatkowa motywacja. Podczas każdego ze spotkań zainteresowani będą mogli kolekcjonować pieczątki. Osoby, które zbiorą wszystkie, otrzymają gadżety Fundacji Teatrikon oraz bony do wykorzystania w jednej z lubelskich kawiarni.

Harmonogram:

28.11 AIESEC

3.12 Rozdroża

5.12 Cicha 4

9.12 Sztukmistrze

11.12 Dom Słów

17.12 Cytadela Syriusza

Więcej na stronie facebook.com/FundacjaTeatrikon

Daty wydarzeń:

17.12.2013

Autor wpisu: Paulina Skipirzepa

Liczba odsłon: 781
27.11.2013