Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Warsztaty literacko-muzyczne z DJem Anuszem / Warszawiak / cykl: Oblicza różnorodności

1 grudnia o godzinie 15.00 spotkamy się na warsztatach literacko-muzycznych w czasie których skupimy się na analizie tekstów utworów z szerokiego repertuaru muzyki rozrywkowej. Od utworów Mieczysława Fogga po współczesne ballady Eldo, które dotyczą tematu warszawskości. Co te teksty mówią o tożsamości warszawskiej, w jaki sposób definiują mieszkańca stolicy? Na podstawie zastanego, funkcjonującego w szerszym obiegu kulturowym materiału, uczestnicy warsztatu stworzą własny – uzupełniający lub przetwarzający ten materiał – set didżejski.

Warsztat stanie się punktem wyjścia do dyskusji na temat współczesnej tożsamości kulturowej Warszawy i warszawiaków. Odpowiemy na pytania: czym jest warszawskość, jakie cechy i zachowania ją definiują, czym jest dla „lokalsów”, a czym dla „słoików”, jakie stereotypy się z tym wiążą i co może być ich źródłem.

 Piotr Anuszewski – dziennikarz, promotor eventów kulturalnych, dj, trener młodzieżowy, warszawiak. Z wykształcenia historyk. Zajmuje się dziennikarstwem muzycznym. Publikował w magazynie „Hiro”, „Machinie”, związany z Akademickim Radiem Kampus. Współtwórca cyklu edukacyjno-imprezowego „Rap History Warsaw”, poświęconego korzeniom i historii muzyki hip-hop, redaktor naczelny i muzyczny lifestyle’owego portalu Mixtape.com.pl, trener młodzieżowy Centrum Komunikacji Społecznej Urzędu m.st. Warszawy przy programie „Nastolatek w samorządzie”.

Wstęp bezpłatny
obowiązuje rezerwacja miejsc:
tel. +48 22 47 10 301; e-mail: rezerwacje@jewishmuseum.org.pl
Serdecznie zapraszamy!

 Kolejne wydarzenia w ramach cyklu WIELOWARSZAWA: LOKALSI A SŁOIKI :
· 6 grudnia, godz. 18.00 – pokaz filmu WARSZAWA DO WZIĘCIA i spotkanie z reżyserkami Karoliną Bielawską i Julią Ruszkiewicz
· 7 grudnia, godz. 11.00 – warsztat robienia plakatu WARSZAWSKIE SŁOIKI a MIŁO CIĘ WIDZIEĆ
· 8 grudnia, godz. 11.00 – warsztat antydyskryminacyjny SWÓJ – OBCY – INNY: RDZENNI MIESZKAŃCY, SŁOIKI, LEMINGI

Cykl działań „Wielokulturowa Warszawa” realizowany jest w ramach projektu „Żydowskie dziedzictwo kulturowe”, komponent „Oblicza różnorodności”.

Wsparcie udzielone z funduszy norweskich i EOG przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię

www.eeagrants.org, www.norwaygrants.org

Patroni medialni projektu
Kontynent Warszawa - Warszawa Wielu Kultur
Platforma Kultury i Narodowe Centrum Kultury

 

Daty wydarzeń:

1.12.2013

Autor wpisu: Zofia Borysiewicz

Muzeum Historii Żydów Polskich
województwo: mazowieckie
00-157 Warszawa, Anielewicza 6
rezerwacje@jewishmuseum.org.pl, 22 47 10 301
www.jewishmuseum.org.pl
Liczba odsłon: 730
27.11.2013