Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Ścieżka zmysłowa. Zwykła książeczka do kolorowania

23 listopada 2013 r.odbędzie się premiera książki „Ścieżka zmysłowa. Zwykła książeczka do kolorowania” Autorka: Ewa Kokot Projekt graficzny: Zofia Oslislo. Będzie to książka dla każdego dziecka, w której znajdą się konturowe rysunki do kolorowania oraz opisy. Całość w nietypowej formie zaprezentuje realizację ŚCIEŻKI ZMYSŁOWEJ.

Zawierać ona będzie projekt rzeźby „Kapsuła czasu”, wykonany przez dzieci i artystę Piotra Lutyńskiego, pejzaż miejski wraz z wizualizacją dźwięków nagranych przez Annę Dudzińską, stopklatkę z filmu Nie ma zagrożenia Grzegorza P. Kowalskiego oraz wspólne projekty Zofii Oslislo i dzieci, w których przetwarzały one własne prace. To proste czarno-białe wydawnictwo będzie retrospekcją, kroniką wydarzeń w przestrzeni społecznej. Równoczesne odniesienie się do prac artystów da nowy wymiar dialogu dorosły twórca- dziecko. Będzie też promocją polskiej sztuki wizualnej.

Dystrybucja wydawnictwa: wybór miejscowości i instytucji w Polsce nastąpi przez polski odział sieci InSEA - Międzynarodowego Stowarzyszenia Wychowania przez Sztukę, ze szczególnym uwzględnieniem edukacji dla dzieci zagrożonych wykluczeniem. Wysyłka i pokaz prac w formie wystawy wydawnictwa odbędzie się również dla grupy dzieci pracujących twórczo w Muzeum Galeria Atelier 340 w Brukseli.

Nakład 1000 sztuk.

Wydawnictwo jest finansowane przez: Centrum Kultury Katowice im. K. Bochenek, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego (Programy Ministra-Edukacja kulturalna)

Źródło: Centrum Kultury Katowice im. K. Bochenek

Autor wpisu: Ewa Kokot

Centrum Kultury Katowice im. K. Bochenek
województwo: śląskie, powiat: m. Katowice
pl. Sejmu Śląskiego 2, 40-032 Katowice
7DSC_0184
Liczba odsłon: 846
19.11.2013