Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Generacje - Kreacje. Sztuka w dialogu pokoleń

Dzięki wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Grupy Lotos oraz Fundacji Orange wiosną 2013 r. ruszyła czwarta już edycja wielomiesięcznego projektu „Generacje-Kreacje. Sztuka w dialogu pokoleń”, który integruje we wspólnym twórczym działaniu dzieci z Domów Dziecka i seniorów z Uniwersytetu III Wieku. W obecnej edycji projektu biorą udział 4 miasta: Gdańsk, Kraków, Poznań oraz Toruń, gdzie aktywnie działają Koordynatorzy kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”.

Projekt „Generacje-Kreacje” ma na celu aktywizację dwóch marginalizowanych grup społecznych i wiekowych i przygotowanie ich do odbioru i tworzenia kultury. Jednocześnie celem projektu jest ukazanie dzieciom z Domów Dziecka innych postaw życiowych niż te, które znają ze swoich rodzinnych domów, a seniorom, po zakończeniu ich aktywności zawodowej, przywrócenie energii i radości płynących z poczucia, że ich obecność, umiejętności i aktywne uczestnictwo we wspólnych zajęciach z dziećmi, są dla tych ostatnich ważnymi czynnikami wychowania i rozwoju.

Dzięki wspólnym wyjściom do teatru, na wystawy i koncerty oraz uczestnictwu w warsztatach muzycznych, plastycznych i teatralnych, służących wystawieniu wspólnego spektaklu, uczestnicy projektu mają możliwość realizowania swoich pasji, twórczego spędzania wolnego czasu i budowania trwałych przyjaźni i więzi międzypokoleniowych.  

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Daty wydarzeń:

1.5.2013 - 31.12.2013

Generacje - Kreacje. Sztuka w dialogu pokoleń
Autor zdjęć: Jakub Kusiej

Generacje - Kreacje. Sztuka w dialogu pokoleń Generacje - Kreacje. Sztuka w dialogu pokoleń Generacje - Kreacje. Sztuka w dialogu pokoleń Generacje - Kreacje. Sztuka w dialogu pokoleń Generacje - Kreacje. Sztuka w dialogu pokoleń Generacje - Kreacje. Sztuka w dialogu pokoleń Generacje - Kreacje. Sztuka w dialogu pokoleń Generacje - Kreacje. Sztuka w dialogu pokoleń

Autor wpisu: Karolina Kolwas

Fundacja
województwo: mazowieckie
02-786, Warszawa, ul. Rosoła 44a
fundacja@cpcd.pl, 22 648 38 91
www.calapolskaczytadzieciom.pl, www.cpcd.pl

Miejsce wydarzenia
Gdańsk, Kraków, Poznań, ToruńLiczba odsłon: 1152
19.11.2013