Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Program edukacji kulturalnej kobiet osadzonych w zakładzie karnym wraz ze swymi dziećmi

Dzięki wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Fundacji BRE Banku od maja 2013 r. Fundacja realizuje  w Zakładzie Karnym w Grudziądzu projekt o nazwie „Program edukacji kulturalnej kobiet osadzonych w zakładzie karnym wraz ze swymi dziećmi”.   

Projekt ma na celu przygotowanie kobiet odbywających karę pozbawienia wolności, które przebywają w zakładzie karnym w towarzystwie swych małych dzieci do lat trzech, do lepszego funkcjonowania w roli matki oraz - po odbyciu kary – w roli członka społeczeństwa. W ramach projektu, Fundacja prowadzi szkolenia z zakresu potrzeb emocjonalnych dzieci i sposobów ich zaspokajania, budowania więzi, wpływu głośnego czytania dzieciom na ich rozwój, potrzeby i sposobów nauczania wartości. Matki dzięki warsztatom uczą się m.in. radzenia sobie z własnymi emocjami, dzięki czemu rośnie szansa, że w przyszłości będą potrafiły lepiej odnaleźć się w nieuniknionych trudnych sytuacjach i nie będą przejawiały zachowań patologiczne.

Dzięki aktywnemu uczestnictwu w zajęciach z zakresu dramy oraz w różnorodnych szkoleniach uczą się też aktywnej i świadomej partycypacji w kulturze, co ma na celu ułatwienie ich asymilacji w rodzinie i społeczeństwie oraz zapobieżenie wykluczeniu społecznemu po odbyciu kary.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Fundacji Bre Banku

Program edukacji kulturalnej kobiet osadzonych w zakładzie karnym wraz ze swymi dziećmi

Program edukacji kulturalnej kobiet osadzonych w zakładzie karnym wraz ze swymi dziećmi Program edukacji kulturalnej kobiet osadzonych w zakładzie karnym wraz ze swymi dziećmi Program edukacji kulturalnej kobiet osadzonych w zakładzie karnym wraz ze swymi dziećmi

Autor wpisu: Karolina Kolwas

Fundacja ABC
województwo: mazowieckie

fundacja@cpcd.pl, 22 648 38 91
www.calapolskaczytadzieciom.pl, www.cpcd.pl
Liczba odsłon: 1216
14.11.2013