Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Lub design! Neony – warsztaty szklarskie

Warsztaty robienia neonów w ramach projektu Lub design!

W trakcie warsztatów uczestnicy poznają podstawowe zagadnienia dotyczące produkcji neonów. W ciągu dwóch dni zajęć będą mieli możliwość poznać podstawy obróbki szkła metodą termiczną, m.in. zasady lutowania i gięcia szkła, w stopniu umożliwiającym samodzielne zaprojektowanie i wykonanie prostych neonów.

Warsztaty skierowane do osób pełnoletnich.
Udział w warsztatach jest bezpłatny, liczba miejsc ograniczona.
Wymagane są wcześniejsze zapisy: 81 533 08 18, e.kruszynska@warsztatykultury.pl

gdzie: Warsztaty Kultury w Lublinie, ul. Grodzka 5a
kiedy: 9–10 listopada 2013, godz. 10.00

Prowadzenie: Adam Brus - od 13-stu lat zajmuje się produkcją neonów, które są jego wielką pasją. Nauki pobierał u jednego z najlepszych szklarzy w Europie – Zygmunta Walczaka – twórcy neonów z ponad 60-letnim stażem, który projektował i tworzył państwowe neonownie. Dzięki temu, można powiedzieć, że technika Adama jest swoistym dziedzictwem polskiej szkoły tworzenia neonów.

Jak sam pisze „mam wielką nadzieję, że uda mi się przywrócić Lublinowi jakąś namiastkę pięknej reklamy, neonów, z których Lublin słynął. Chciałbym przypomnieć starszym osobom jak było, a młodym pokazać jak może być, w czasach gdzie każda zabytkowa kamienica oblepiona jest obskurnymi pudłami z całym korowodem świecących węży. Aby to zrozumieć wystarczy spojrzeć na budynek Astorii z roku 1971.”

Więcej o projekcie Lub design!

 

Daty wydarzeń:

9.11.2013 - 10.11.2013

Autor wpisu: Agnieszka Wojciechowska

Warsztaty Kultury
20-112, Lublin, ul. Grodzka 5a
sekretariat@warsztatykultury.pl, 81 533 08 18
www.warsztatykultury.pl
Liczba odsłon: 750
01.10.2013