Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Kurs instruktorski - improwizacja ruchu i symbolika ciała / dr Detlef Kappert

„Improwizacja Ruchu i Symbolika Ciała" jest programem kształcenia zawodowego, wykorzystującym profesjonalne techniki tańca i metody pracy z ciałem. Stanowi połączenie psychologii, sztuki, treningu tańca z ekspresją artystyczną oraz rozwoju osobistego w nurcie psychologii humanistycznej. Kurs nie wymaga od uczestników zawodowego przygotowania w dziedzinie ruchu, ale jednocześnie oczekuje gotowości na proces rozwoju i twórczego połączenia fizycznej energii i intelektu z emocjonalną siłą i otwartością na świat ruchu i dźwięku. Kurs będzie realizowany od grudnia 2013 do lipca 2014 r.

AUTOR I PROWADZENIE KURSU
Dr Detlef Kappert / Instytut Dynamiki Tańca i Ruchu w Essen /Niemcy/.
 
INFORMACJE O METODZIE
Program został opracowany w latach 1976 - 1984 i od tego czasu wielokrotnie był opisywany i wykorzystywany w Niemczech, Francji, Włoszech, Austrii. Realizowany jest przez wyższe uczelnie, instytuty kultury i różne grupy zawodowe. Metoda reprezentuje jedną z wiodących współcześnie idei zespolenia treningu tanecznego ruchu (sprawności fizycznej) i treningu odczuwania (zdolności percepcyjne), a także integracji ciała ze sferą psychiczną (samorozwój, świadomość siebie) i rozszerzanie form osobistej kreacji oraz ekspresji (spontaniczność, otwartość). Osoby uczestniczące w kursie instruktorskim podczas 135 godzin poznają szeroki wachlarz nowych sposobów ekspresji twórczej, pogłębią indywidualne predyspozycje ruchowe, udoskonalą własną technikę tańca i rozwiną osobisty styl.
 
METODA PROWADZENIA ZAJĘĆ:
Uczestnicy kursu poznają profesjonalne techniki tańca terapeutycznego, opierającego się na treningu uniwersalnych / podstawowych aspektach ruchu takich jak: przestrzeń, forma, czas, dynamika, płynność ruchu, impuls, rytm, ciężar ciała, kontakt z partnerem.
 
PROGRAM OPARTY JEST O NASTĘPUJĄCE ŹRÓDŁA:
- psychologia humanistyczna, trening autogenny
- taniec modern, new dance, taniec jazzowy, klasyczny i taniec etniczny,
- pedagogika oddechu, joga, medytacja, praca z głosem w połączeniu z ruchem
- eutonia (metoda pracy z napięciami ciała wg Gerdy Aleksander),
- choreoterapia, pantomima, teatr ruchu, taniec ekspresyjny, trening teatru tańca,
- techniki improwizacji, metody tworzenia sztuki performance, kompozycja tańca.
 
TERMINY
18 dni, 135 godzin, grudzień 2013r. - lipiec 2014r.
( 7–8.12.2013, 18–19.01.2014, 1-2.03.2014, 5–6.04.2014, 1-4.05.2014, 7–10.06.2014, 12-13.07.2014)
 
MIEJSCE
Warszawa, Studium Teatralne (http://www.studiumteatralne.pl/)
 
III EDYCJA / DO KOGO?
Kurs jest skierowany do studentów wszystkich kierunków; głównie pedagogiki, psychologii, kulturoznawstwa; a także tancerzy; teatrologów; terapeutów zajęciowych oraz wszystkich osób zainteresowanych terapią tańcem, a także zdobyciem kwalifikacji i wykorzystaniem metody improwizacji ruchu i symboliki ciała w swojej pracy.
 
JĘZYK PROWADZENIA ZAJĘĆ
Kurs odbędzie się w języku polskim - z udziałem wykwalifikowanego tłumacza.
 
KWALIFIKACJE
Certyfikat w wersji niemieckiej, polskiej oraz angielskiej wydany przez Instytut Dynamiki Tańca i Ruchu w Essen: „INSTRUKTOR IMPROWIZACJI RUCHU I SYMBOLIKI CIAŁA ”
 
SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE DOSTĘPNE NA STRONIE ORGANIZATORA
FUNDACJA MADE IN ART
http://madeinart.pl/cms/347/news lub tel. +48 504 260 863
 
DR. DETLEF KAPPERT
Autor metody „improwizacja ruchu i symbolika ciała”. Jest doktorem psychologii, tancerzem, psychoterapeutą terapii behawioralnej. Studiował psychologię i taniecw Bochum, Essen, Berlinie, Nowym Jorku i Haiti. Wykładał na uniwersytetach oraz w instytutach .edukacyjnych i terapeutycznych w Niemczech, we Francji, w Ekwadorze, w Hiszpanii, a także w Stanach Zjednoczonych. Od 1995 pracuje w autorskim programie, którego zaletą jest połączenie treningu tańca z ekspresją artystyczną i osobistym rozwojem w nurcie psychologii humanistycznej. Prowadzi Instytut Dynamiki Tańca i Ruchu w Essen i praktykę psychoterapeutyczną oraz kursy instruktorskie i warsztaty dla zróżnicowanych grup zawodowych i wiekowych.
 

 

Daty wydarzeń:

7.12.2013 - 13.7.2014

Autor wpisu: Andżelika Jabłońska Macowicz

Fundacja Made in Art
Poznań
fundacja@madeinart.pl
www.madeinart.pl

Miejsce wydarzenia
Warszawa
województwo: mazowieckie


Liczba odsłon: 3554
30.10.2013