Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny „Śladami Leona Wyczółkowskiego"

Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy zaprasza do udziału w  Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym „Śladami Leona Wyczółkowskiego”. W tym roku tematem przewodnim są motywy sakralne w twórczości artysty.

Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy zaprasza do udziału w  Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym „Śladami Leona Wyczółkowskiego”. W tym roku tematem przewodnim są motywy sakralne w twórczości artysty.

Leon Wyczółkowski stworzył wiele różnorodnych prac prezentujących Chrystusa, kościoły, wnętrza sakralne czy też sarkofagi królewskie. W uwiecznionych przez niego widokach niezwykle ważną rolę pełniło światło, które uwypuklało tajemniczy, poważny nastrój miejsca. Artysta malując bryły kościołów, zwracał szczególną uwagę na detal architektoniczny i zabytkową strukturę obiektu. Motywy sakralne pojawiały się także w planszach graficznych. Wyczółkowski w swoich pracach podejmował również motywy architektoniczne kościołów z naszego regionu tj. Świecia, Chełmna czy Koronowa.

Celem konkursu jest rozpropagowanie wiedzy na temat dorobku tego wybitnego twórcy, związanego z naszym miastem i województwem, a także promocja muzeum, miasta Bydgoszczy i naszego regionu na terenie całej Polski.

Organizatorem konkursu jest Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy. Skierowany jest on do osób nie zajmujących się zawodowo fotografią, bez ograniczeń wiekowych.

Komplet materiałów należy przesyłać w terminie do  30 listopada 2013 r.

Do wygrania cenne nagrody, w tym nagrody pieniężne. Wystawa pokonkursowa i wręczenie nagród nastąpi w lutym 2014 r.

Szczegóły konkursu znajdują się na wortalu - www.wyczolkowski.pl.

Źródło: www.muzeum.bydgoszcz.pl
Daty wydarzeń:

30.11.2013

Autor wpisu: Natalia Robacka

Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy
województwo: kujawsko-pomorskie
85-006 , Bydgoszcz, ul. Gdańska 4
sekretariat@muzeum.bydgoszcz.pl, 52 58 59 966
www.muzeum.bydgosz.pl
Liczba odsłon: 1149
18.11.2013