Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Konferencja naukowa "Wideo w sztukach wizualnych" - nabór zgłoszeń

Konferencja organizowana przez lubelską Galerię Labirynt skierowana jest do naukowców, studentów, badaczy kultury, kuratorów, krytyków sztuki, filozofów i artystów oraz osób zainteresowanych filmem eksperymentalnym i techniką wideo w sztuce współczesnej. Propozycje wystąpień są przyjmowane do 25 listopada 2013.

Technika wideo nieprzerwanie od lat 60. XX wieku jest medium coraz powszechniej stosowanym przez artystów sztuk wizualnych i stanowi niegasnące źródło inspiracji dla twórców każdej kolejnej dekady. Artyści testują możliwości przekazu związane z użyciem kamery, manipulują obrazem i dźwiękiem, każdorazowo wykorzystując projekcje w indywidualny sposób. Różnice w posługiwaniu się tym medium zaczynają się na poziomie wyboru sprzętu, poprzez metodę filmowania i montaż, po wybór miejsca i sposobu prezentacji pracy. Możliwości, jakie daje wykorzystanie w sztuce współczesnej techniki wideo, wciąż się poszerzają.

Celem konferencji jest próba ujęcia różnorodności zastosowań wideo w sztuce oraz poddanie refleksji potencjału artystycznego tego medium. Organizatorzy są zainteresowani zarówno podejściem historycznym czy problemowym do tematu, jak i badania skupiające się na twórczości konkretnych artystów.

Konferencja skierowana jest do naukowców, studentów, badaczy kultury, kuratorów, krytyków sztuki, filozofów i artystów oraz osób zainteresowanych filmem eksperymentalnym i techniką wideo w sztuce współczesnej.

Proponowane zagadnienia:
- techniki wideo
- film, telewizja, wideo
- found footage
- projekcje w przestrzeni publicznej
- telefon komórkowy jako narzędzie artysty
- long durational films/never ending films
- wideo performance

Kiedy: 21 - 22.02.2014 (piątek - sobota)
Gdzie: Galeria Labirynt, ul. ks. J. Popiełuszki 5, Lublin
Zgłoszenia:  tytuł referatu, abstrakt (200 słów) oraz krótką informację o sobie należy przesłać do 25 listopada 2013 roku na adres: konferencja@labirynt.com
Opłata konferencyjna: 250 zł brutto (opłata obejmuje catering obiadowy oraz serwis kawowy)
Organizatorzy konferencji nie pokrywają kosztów zakwaterowania.

Kontakt:
Magda Linkowska
Galeria Labirynt
20-052 Lublin, ul. ks. J. Popiełuszki 5
tel. 81 466 59 20 wew. 27

Daty wydarzeń:

25.10.2013 - 25.11.2013

Autor wpisu: Galeria Labirynt

Galeria Labirynt
województwo: lubelskie
20-052 Lublin, ul. ks. J. Popiełuszki 5
galeria@labirynt.com, +48 81 466 59 20
www.labirynt.com
Liczba odsłon: 797
29.10.2013