Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Warsztaty Teatralne dla Nauczycieli - "Teatr w Szkole"

Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” zaprasza za zajęcia warsztatowe pt. ”Teatr w Szkole”. Zajęcia te mają na celu zainspirowanie nauczycieli, pedagogów, bibliotekarzy, prowadzących zajęcia teatralne oraz inne osoby zainteresowane działaniami teatralnymi z dziećmi i młodzieżą. Będą  one miały formę warsztatów praktycznych, które mają pomóc w prowadzeniu zajęć teatralnych, reżyserii przedstawień i apeli szkolnych, przygotowywaniu uczniów do konkursów teatralnych i recytatorskich i poszerzą wachlarz środków artystycznych.

W ramach warsztatów odbędzie się 9 spotkań weekendowych w godzinach 10.00 - 14.00 w roku szkolnym 2013/2014. Konkretne daty zostaną podane, gdy zorganizujemy grupę.  Koszt to 550 zł, jest to całkowita cena, która pokrywa 72 godziny zegarowe zajęć (9 sobotnio-niedzielnych sesji po 4 godziny każdego dnia) oraz materiały do zajęć, kawę i herbatę w przerwach.

Na zakończenie  uczestnicy otrzymają zaświadczenie  odbycia szkolenia wydane przez nasz teatr.

Wszystkie pytania i zgłoszenia proszę kierować na adres: hanna.grabowska@teatrkubus.pl

nr telefonu 41 344 58 36/ Hanna Grabowska lub 698-859-302

 

Ilość miejsc ograniczona.

PROGRAM WARSZTATÓW:

1.    Podstawowe zadania aktorskie – prowadzący - Hanna Świętnicka  - Grabowska, aktorka, specjalista ds. marketingu, Teatr Lalki i Aktora „Kubuś w Kielcach”)

2.    Reżyseria, dobór tekstów i tematów - prowadzący- Robert Drobniuch, reżyser, dyrektor Teatru Lalki i Aktora „Kubuś”

3.    Teatr lalkowy, animacja przedmiotu - prowadzący – aktorka Magdalena Daniel, aktorka Teatr Lalki i Aktora „Kubuś”

4.    Budowa lalek- prowadzący -  Michał Lach, rzeźbiarz, konstruktor lalek, Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach

5.    Budowanie scenografii, rekwizytów – prowadzący -  kierownik pracowni plastycznej, Marzena Smolińska Teatr Lalki i Aktora „Kubuś”

6.    Teatr Tańca – prowadzący - tancerz z Kieleckiego Teatru Tańca

7.    Zadania aktorskie w planie żywym, ćwiczenia z tekstem, opracowanie roli teatralnej – prowadzący -  Zdzisław Reczyński, aktor Teatru Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach,

8.    Dykcja, impostacja - prowadzący- Agata Sobota, Teatr Lalki i Aktora „Kubuś”

9.      Charakteryzacja – w trakcie ustalania.

Warsztaty Teatralne dla Nauczycieli - "Teatr w Szkole"
Autor zdjęć: Grzegorz Tatar

Warsztaty Teatralne dla Nauczycieli - Warsztaty Teatralne dla Nauczycieli - Warsztaty Teatralne dla Nauczycieli - Warsztaty Teatralne dla Nauczycieli -

Autor wpisu: Hanna Świętnicka-Grabowska

województwo: świętokrzyskie

sekretariat@teatrkubus.pl, 413445836, 413680293
www.teatrkubus.pl
Liczba odsłon: 2066
24.10.2013