Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Map-art w Krakowie: miejsca pozytywne i miejsca odrzucone. Gra Miejska

Międzynarodowe Centrum Kultury w Krakowie serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych do gry towarzyszącej wystawie Kartograf złowrogiej historii. Tara (von Neudorf). Odbędzie się ona 19.10.2013 (sobota) o godzinie 11:00 Grę poprzedzi wykład, który przybliży obecny w sztuce współczesnej nurt Map Artu. Wykład wprowadzający wygłosi dr Monika Rydiger.

Zapraszamy do gry towarzyszącej wystawie Kartograf złowrogiej historii. Tara (von Neudorf). Grę poprzedzi wykład, który przybliży obecny w sztuce współczesnej nurt Map Artu, który przejawia się w zainteresowaniu artystów kartografią. Wykorzystują oni albo gotowe mapy, które poddają artystycznej obróbce polegającej na zamalowywaniu, zarysowywaniu, fałdowaniu, rozrywaniu itp., albo wzorują się na kartograficznych metodach i technikach. Istotny wpływ na ukształtowanie się tego nurtu miało wprowadzenie internetowych lokalizatorów i serwisów mapowych, a szczególnie łatwo dostępnego Google Maps. Przesądziło to o demokratyzacji kartografii, nowych jej perspektywach, a także zainspirowało artystów.

Sama gra, prowadzona przez Klaudię Pazdan i Krzysztofa Marchlaka poprowadzi uczestników przez Kraków, śladami miejsc związanych z wielokulturowością i trudną historią. Uczestnicy będą przetwarzać mapę miasta, tak że w efekcie przeistoczy się ona w dzieło sztuki.

Wśród uczestników rozlosujemy nagrody, ufundowane przez restauracje Yummy i sklep Winnacja.

Monika Rydiger – historyk sztuki i krytyk sztuki, absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego, kurator w Galerii MCK. Autorka tekstów poświęconych rzeźbie i architekturze współczesnej. Członek Polskiej Sekcji AICA (Międzynarodowego Stowarzyszenia Krytyków Sztuki).

Prowadzenie: Klaudia Pazdan i Krzysztof Marchlak w zespole z:

Pawłem Kuranda
Gabrielą Raszka
Martyną Reimann
Marzeną Wójcik
Olgą Szczerba
Anną Askoldowicz
Justyną Bernacik
Agnieszką Roch
Jagodą Straczek

Daty wydarzeń:

19.10.2013 - 14.10.2013

Map-art w Krakowie: miejsca pozytywne i miejsca odrzucone. Gra Miejska

Map-art w Krakowie: miejsca pozytywne i miejsca odrzucone. Gra Miejska

Autor wpisu: Helena Postawka

Międzynarodowe Centrum Kultury
województwo: małopolskie, powiat: m. Kraków
31- 008 Kraków , Rynek Główny 25
12 42 42 811
http://www.mck.krakow.pl/

Miejsce wydarzenia
Międzynarodowe Centrum Kultury
województwo: małopolskie
31-008 Kraków, Rynek Główny 25

Liczba odsłon: 849
14.10.2013