Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Warsztaty tworzenia interaktywnego robota z Arduino Microcontroller - Man | Machine

W trakcie warsztatu uczestnicy nauczą się obsługi mikrokontrolera Arduino. Poczynią pierwsze kroki w języku programowania i wspólnie stworzą interaktywnego robota.

29 listopada 2013, godz. 16:00 - 20:00
30 listopada 2013, godz. 12:00 - 18:00
1 grudnia 2013, godz. 12:00 - 18:00

Prowadzenie: Christoph Veigl

Urządzenia elektroniczne są wszechobecne w naszym codziennym życiu. Nie tylko odpowiadają za najróżniejsze funkcje w domowych urządzeniach, ale mogą być także użyteczne w tworzeniu alternatywnych interfejsów i artystycznych tworów. Łatwe w użyciu platformy rozwojowe dla mikrokontrolerów, takie jak Arduino, umożliwiają laikom pracę z czujnikami, siłownikami, a także tworzenie programowalnych urządzeń. Platformy te przyczyniają się do wzrostu popularności hackerspace czy społeczności Do-It-Yourself.

Christoph Veigl - austriacki informatyk i artysta multimedialny. Studiował socjologię na Uniwersytecie Wiedeńskim oraz informatykę medyczną na Uniwersytecie Technicznym w Wiedniu. Jego kariera artystyczna rozpoczęła się w 1992 roku, gdy, wraz z Magnusem Wurzerem, założył artystyczne stowarzyszenie SHIFZ. Stworzył wiele robotycznych dzieł sztuki oraz interaktywnych instalacji bazujących na biosygnale. Podróżował po Europie i Stanach Zjednoczonych z takimi obiektami jak BrainWashing Machineczy Alan the Telepresence Robot. W 1999 roku SHIFZ zorganizowało pierwszą edycję Roboexotica - festiwalu dla robotów koktajlowych, który jest uznawany za wiodący w elektronicznej kulturze koktajlowej. Christoph Veigl aktualnie pracuje i wykłada na Politechnice Wiedeńskiej na wydziale Embedded Systems.

Zgłoszenia na warsztaty: manmachine@laznia.pl (imię, nazwisko i numer kontaktowy)
Uwaga! Warsztaty prowadzone będą w języku angielskim.
Uwaga! Ilość miejsc ograniczona.

Warsztaty organizowane w ramach MAN | MACHINE. Jest to drugi obok Dźwiękowisk projekt realizowany w ramach programu Art+Science Meeting. Man|Machine to seria warsztatów skoncentrowana na wykorzystaniu technologii robotycznej i inżynierii w działaniach artystycznych.
Kurator: Łukasz Szałankiewicz
Koordynator: Krzysztof Miękus

Projekt dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Daty wydarzeń:

29.11.2013 - 1.12.2013

Autor wpisu: Katarzyna Steńczyk

Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia
województwo: pomorskie
80-767 Gdańsk, Jaskółcza 1
office@laznia.pl, 583054050
www.laznia.pl
Liczba odsłon: 741
11.09.2013