Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Warsztaty - Motion tracking i instrumenty audiowizualne - Dźwiękowiska

Warsztaty poświęcone będą budowaniu instrumentów muzycznych i audiowizualnych w oparciu o systemy śledzenia ruchu bazujące na kamerach (w tym stereoskopowych, takich jak Kinect). Uczestnicy zapoznają się z praktycznym zastosowaniem kamer (praca z podczerwienią, problemy związane z wykorzystaniem tego rodzaju systemów na scenie itp.). Kolejnym etapem będą samodzielne eksperymenty z interfejsami wykorzystującymi systemy motion tracking i budowanie software`owych instrumentów. W ostatniej fazie warsztatów powstałe narzędzia zostaną wykorzystane we wspólnym performansie wykorzystującym projekcje interaktywne i instrumenty audiowizualne. Głównymi narzędziami wykorzystywanymi podczas warsztatów będzie autorskie oprogramowanie Pawła Janickiego oraz Max/MSP. Prowadzenie: Paweł Janicki

25 października 2013, godz. 16:00 - 20:00
26 października 2013, godz. 12:00 - 18:00
27 października 2013, godz. 12:00 - 18:00
Performans: 27 października 2013, godz. 19:00

Paweł Janicki - twórca interaktywnych systemów audiowizualnych, instalacji i performansów, pracujący z estetyką microsound i kompozycją algorytmiczną. Współtwórca wystawy Interaktywny Plac Zabaw. Związany z Centrum Sztuki WRO jako kurator i kierownik działu innowacji. Jego internetowy performans muzyczny Ping Melody został w 2004 roku wyróżniony główną nagrodą netarts.org przez tokijski Machida City Museum of Graphic Art w Tokyo, oraz nominowany przez Viper International Film, Video and New Media Festival w Bazylei. Paweł Janicki był współzałożycielem i długoletnim członkiem kolektywu Gameboyzz Orchestra Project eksplorującego estetykę lo-fi, który swoje audiowizualne kompozycje kreowane za pomocą konsol do gier komputerowych prezentował m.in. na Biennale Sztuki Mediów WRO, festiwalach Transmediale (Berlin), Ars Electronica (Linz) czy w Centre Georges Pompidou.


Zgłoszenia na warsztaty:
dzwiekowiska@laznia.pl (imię, nazwisko i numer kontaktowy)
Uwaga! Uczestnicy proszeni są o przyniesienie własnych laptopów (z wbudowanymi lub podpiętymi kamerkami).

Warsztaty organizowane w ramach Dźwiękowisk. Jest to cykl warsztatów, koncertów oraz wykładów poświęconych muzyce eksperymentalnej oraz sztuce, której głównym medium jest dźwięk. Cykl tworzony jest w ramach projektu Art+Science Meeting prowadzonego przez CSW Łaźnia w Gdańsku.
Kurator: Krzysztof "Arszyn" Topolski
Koordynator: Krzysztof Miękus

Projekt dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
 

Daty wydarzeń:

25.10.2013 - 27.10.2013

26.10.2013

27.10.2013

Autor wpisu: Katarzyna Steńczyk

Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia
województwo: pomorskie
80-767 Gdańsk, Jaskółcza 1
office@laznia.pl, 583054050
www.laznia.pl
Liczba odsłon: 886
11.09.2013