Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Sie tu tańczy. Coaching project z Peterem Jasko w Burdągu

Sie tu tańczy., Fundacja Burdąg oraz projekt „Warmia: Rebelia Kultury” mają zaszczyt zaprosić na październikowy coaching, który poprowadzi dla Was: Peter JASKO (Les SlovaKs Dance Collective). 7 dni pracy x 5-6 h dziennie, wybrana, mała grupa uczestników, improwizacja i technika tańca, plus sala taneczna 24h w samym sercu mazurskiego lasu. Otwieramy nabór!

Termin: 11-18 października 2013 r.

11.10 – przyjazd, zakwaterowanie, spotkanie organizacyjne (ok. godz. 21:00),
12-18.10 – warsztaty (5-6 godzin dziennie + wieczorne jamy impro, ogniska, kino tańca...; szczegółowy plan godzinowy zostanie ustalony pierwszego dnia coachingu.
18.10 – wieczorny pokaz pracy warsztatowej w Centrum Edukacji i Inicjatyw Obywatelskich w Olsztynie (prawdopodobnie o godz. 18:00),
19.10 – zakończenie warsztatu: spotkanie podsumowujące, wyjazd.

Miejsce:
Dom Pracy Twórczej Burdąg - www.burdagstudio.com
Burdąg k/Szczytna, woj. warmińsko-mazurskie

Koszt:
450zł CAŁOŚĆ !!!

Cena zawiera:
udział w siedmiodniowym coachingu,
zakwaterowanie (8 nocy, od 11.10 do 19.10 włącznie),
wyżywienie – dwudaniowy obiad: do wyboru wersja mięsna lub wege (śniadania i kolacje we własnym zakresie – dostęp do w pełni wyposażonej kuchni na miejscu),
transport autokarem do Olsztyna na pokaz pracy warsztatowej (dnia 18.10) oraz z powrotem do Burdąga,
dostęp do sali tanecznej 24h!

Dojazd we własnym zakresie.


Zgłoszenia zawierające CV prosimy przesłać na:
workshops@sietutanczy.com

Deadline: 13.09.2013 r.
wyniki naboru zostaną ogłoszone drogą mailową do 15.09.2013r.


Ilość miejsc BARDZO ograniczona!
Wybranym uczestnikom przesłane zostaną dane do przelewu. Gwarancją miejsca na warsztacie jest wpłata odpowiedniej kwoty do dnia 20.09.2013r. W przypadku nie uiszczenia opłaty do tego terminu, dana osoba traci możliwość uczestniczenia w warsztacie, a na jej miejsce zapraszana jest pierwsza osoba z listy rezerwowej.
Wysłanie zgłoszenia jednoznaczne jest z akceptacją wyżej wymienionych warunków.

Poziom warsztatów: zaawansowany

Język: angielski


W razie problemów z dojazdem jest możliwość zorganizowania transportu ze Szczytna do Burdąga (dobry dojazd do Szczytna PKSem). Jeśli chcesz przyjechać, ale nie masz transportu, lub jeśli wybierasz się autem i masz wolne miejsca – napisz do nas! Wspólnie zawsze coś wymyślimy :)

Projekt współfinansowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie w ramach projektu „WARMIA: REBELIA KULTURY”.

Szczegółowe informacje:

Peter JASKO

Peter Jasko urodził się w 1982 w Liptovsky Mikulas na Słowacji. Swoje pierwsze lekcje tańca pobierał w zespole tańca ludowego Dumbier Slovakia, łącznie spędziła tam 11 lat. Od 1996 do 2001, Peter uczył się i skończył Konserwatorium tańca J.L. Bella w Bańskiej Bystrzycy (Conservatory J.L. Bella of dance, Banska Bystrica). Naukę kontynuował na Uniwersytecie Muzycznym i Sztuk Dramatycznych w Bratysławie  (University of Music and Dramatic Arts in Bratislava) w 2002 zdał do międzynarodowej szkoły tańca P.A.R.T.S. W Brukseli prowadzonej przez Annę Teresę de Keersmaker.

Doświadczenie zawodowe zdobywał tańcząc z artystami i zespołami z całego świata takimi jak  Zuzana Hajkova, Opera Banska Bystrica, ASpO, Company Roberto Olivan, OXOXOX - Juri Konjar, G. Barberio Corsetti, Fatou Traore, Company Sidi Larbi Cherkaoui (MYTH creation 2007) i innymi.

Od 2001, Peter współpracuje z Davidem Zambrano jako performer lecz także jako asystent w trakcie zajęć i warsztatów m.in: Rabbit project, 3 flies went out at noon, 12 flies went out at noon, Soul project (US 28shows - tour 2012)

Zaczą uczyć w 2002 i obecnie uczy w wielu studiach, szkołach tanecznych i cyrkowych oraz zespołach z Belgii, Słowacji, Włoch, Holandii, Norwegii, Hiszpanii, Słowenii, Szwajcarii, Rosji, Niemiec, Austrii (ImpulsTanz), Nowego Jorku, Kanady, Kostaryki, Kongo, Szwecji, Montrealu, Quebecu i wielu innych miast i państw.

Stworzył choreografie do kilku sztuk: Nurofen (1999) Słowacja, Sextext (2000) Słowacja, 4 seasons (2006) Włochy – Szkoła Cyrkowa  FLIC Circus School pod dyrekcją Roberto Magro,Tole (2009) Belgia – ESAC pod dyrekcją R. Magro, Solo2009 (2010) Kanada,Mono (2010) Słowacja – Debris Company, Lolek and Bolek (2008), Lands (2011) Włochy, Shared Night (2012) – we współpracy z Milan Herich.

Peter Jasko jest również współzałożycielem Kolektywu Les SlovaKs Dance. Wspólnie stworzyli Opening Night w październiku 2007, Journey Home w listopadzie  2009. The Koncert. - 2010, Fragmets w listopadzie 2012. Od 2007 Les SlovaKs pokazywali swoje sztuki w Europie, Afryce oraz Ameryce Centralnej i Północnej.


Opis Warsztatów:

SPONTANICZNA KOMPOZYCJA (SPONTANEOUS COMPOSITION)

Podczas warsztatu ze spontanicznej kompozycji będziemy bawić się różnymi narzędziami.

1.Jak być gotowym na spontaniczny taniec w każdej sytuacji, bez dłuższego przygotowania.

2. Jak spontanicznie komponować OTWARTY TANIEC (OPEN DANCE) z innymi we wspólnym otoczeniu.

Będziemy korzystać z narzędzi zaczerpniętych z improwizacji, choreografii i fizycznego doświadczenia, które mamy w sobie.

Na tym warsztacie chciałbym skupić się na pracy solo, w duecie oraz różnych możliwości pracy grupowej. Stworzyłem mały system skutecznego podejścia do tego typu pracy.

Warsztat będzie wymagał różnorodnych prób i otwartości do rozwiązywania różnych sytuacji, które wydarzą się w trakcie procesu.

Opis lekcji:

Peter Jasko –  Zabawa (Play)

Moje zajęcia to praca z silną fizycznością związaną z podłogą i powietrzem. Zajęcia skupiają się na rozwijaniu ruchy na różnych poziomach – pozycje w górze i w dole, przesuwanie punktu podparcia i równowagi w ciele oraz praca na rękach. Inspirację do zajęć czerpię z każdego momentu, który czuję w życiu.

Lekcję zaczynamy na pełnych obrotach od zabaw, które pobudzają ciało i umysł. Improwizacja lub Otwarty Taniec (Open Dance) będzie naszym narzędziem wyjściowym. Później zwalniamy and skupiamy się na krótkich ćwiczeniach, które związane są z frazami końcowymi, którymi zamykamy zajęcia.

Rytmicznie zwiększamy i przesuwamy ruch z fraz podłogowych do powietrza i znów na dół używając prędkość i wydajność naszego ciała.

Popieram działanie i nieustraszoność. W atmosferze zabawy chcę pracować na instynktem pozwalającym na odkrywanie różnych możliwości ruchowych. Celem moich lekcji jest zbudowanie zaufania pomiędzy członkami grupy oraz tworzenie bezpiecznych rozwiązań trudnych wydarzeń.

Zapraszamy!

kontakt: Ola Zdunek
www.sietutanczy.com
info@sietutanczy.com
(+48) 606-706-208

Źródło: Się Tu Tańczy
Daty wydarzeń:

13.9.2013

11.10.2013 - 18.10.2013

Autor wpisu: Agnieszka Kryst

Sie tu tańczy. (Fundacja Burdąg)
województwo: mazowieckie
05-806, Pęcice Małe, Kamień Polny 12
info@sietutanczy.com, +48 606-706-208
www.sietutanczy.com

Miejsce wydarzenia
Burdąg k. Szczytna
województwo: warmińsko-mazurskie


Peter Jasko 1
Liczba odsłon: 936
09.09.2013