Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Bibliocamp, blogi, książki, ludzie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gdańsku prezentuje elektroniczną publikację „Bibliocamp, blogi, książki, ludzie” – podsumowującą trzecią edycję projektu. Wydanie zawiera jedenaście artykułów napisanych przez osoby związane z projektem BiblioCamp 2013: uczestnikami debat, spotkań oraz partnerami zaangażowani w realizację projektu. Nawet osoby nieuczestniczące w wydarzeniach, a zainteresowane tematyką nowych mediów, internetu, blogowaniem oraz nowymi formami czytelnictwa mogą korzystać z publikacji. Jest ona wypełniona ważnymi zagadnieniami z interesujących ich dziedzin, podanymi w formie krótkich, wręcz ikonograficznych artykułów.

Forma publikacji umożliwia czytanie materiałów w dowolnej kolejność. Czytelnik może sięgnąć tylko po pojedyncze, wybrane artykuły, jak też po całość publikacji, do czego zachęcają autorzy opublikowanych tekstów.

Redaktor publikacji Sławomir Czarnecki we wstępie zachęca - „Znajdziecie tutaj treści przydatne czytelnikom blogów, szczególnie tych poświęconych książkom, blogerom, wydawcom oraz każdemu miłośnikowi literatury i nowych mediów. Zastanawiamy się, na co zwracać uwagę w czasie poszukiwań godnych zaufania blogów, podpowiadamy wydawnictwom jak korzystać z potencjału nowych mediów i technologii ”.

Publikacja to garść wskazówek i pierwszy tego typu materiał tak mocno skoncentrowany na blogach książkowych: Jaki blog możemy nazwać dobrym? Jak poruszać się po blogosferze? Czy warto być anonimowym twórcą w sieci? W jaki sposób internet zmienia rynek wydawniczy? Jak nowoczesne technologie wpływają na rynek książki? Czy internet – to cudowne medium, a może przerażający system oraz czy wszyscy, tak naprawdę jesteśmy twórcami w sieci?

Publikacja dostępna jest na licencji CC-BY-SA 3.0 Polska (creative commons - uznanie autorstwa – na tych samych warunkach ), za wyjątkiem zamieszczonych w niej fotografii. Licencja upoważnia do kopiowania i rozpowszechniania tekstów pod warunkiem podania informacji o autorze i wydawcy: Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki  Publicznej w Gdańsku.

Wydawca : Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gdańsku 

Redakcja: Sławomir Czarnecki

Autorzy tekstów: Tomasz Nadolny, Aleksandra Kozłowska, Ana Matusewic, Artur Rogoś, Maciej Rynarzewski, Dagny Kurdwanowska, Marcin Niewęgłowski, Jarek Kowal, Piotr Siuda, Sławomir Czarnecki

Dofinansowane ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Publikacja do pobrania :  http://bibliocamp.info/wp-content/uploads/2013/07/bibliocamp20131.pdf

Źródło: www.bibliocamp.info
BiblioCamp 2013

zajawka projektu

Autor wpisu: Alicja Lipińska

Sławomir Czarnecki
Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gdańsku, 2013
Liczba odsłon: 999
29.08.2013