Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Warsztaty taneczne bodies crossing borders

Do naszego performance poszukujemy młodych ludzi, których pasją jest ruch i taniec, na opracowanie własnego trans granicznego przedstawienia, które stapia się z miejską przestrzenią i przedstawia normalny obraz miasta w niekonwencjonalny sposób. Podczas workshopu będzie opracowana trasa, która wypełni się treścią. Celem treningu jest płynny przebieg pomiędzy rzeźbą a miejscem. Pomysły uczestników odnośnie wyboru miejsc i przebiegu trasy są mile widziane. Zgłoszenia https://podio.com/webforms/2023260/138559

bodies crossing borders

08.09. – 14.09. | bodies crossing borders –walk-act szczególnego rodzaju! 

Performance:
Spacer ruchowy (1 godz.) prowadzi ze Zgorzelca do Görlitz lub na odwrót. Uczestnicy poruszają się przy, na i w architektonicznej strukturze obu miast i przekraczają granice zarówno w rzeczywistości, jak i psychicznie. Budują rzeźby w miejscach „niczyich“. Pokazują w niekonwencjonalny sposób istniejące zabytki. Zapełniają swoimi ciałami luki, na które nikt nie zwraca uwagi. Poddają w wątpliwość ograniczenia ruchowe. Swoimi ciałami zmieniają postrzeganie miast i oferują możliwość poznania ich na nowo. Publiczność podąża i porusza się z nimi.

13.09. – 18:00 – start w Zgorzelcu (miejsce spotkania zostanie podane wkrótce)
14.09. – 12:00 – start w Görlitz (miejsce spotkania zostanie podane wkrótce)

Workshop:
Podczas workshopu będzie opracowana trasa, która wypełni się treścią. Celem treningu jest płynny przebieg pomiędzy rzeźbą a miejscem. Pomysły uczestników odnośnie wyboru miejsc i przebiegu trasy są mile widziane.

Uczestnicy:

Szukamy sportowców, wolnych biegaczy, osoby ćwiczące parkour, tancerzy, atletów, akrobatów – po prostu ludzi ze Zgorzelca i z Görlitz, którzy utrzymują dobrą kondycję i czerpią zadowolenie z ruchu.

Kostium:
potrzebujecie: wygodne ubranie, które może się pobrudzić i obuwie sportowe

Czas trwania:
Workshop 4 x 4 godziny po południu (pon.-czw.)
Performance pt. & so. 2 godziny (w tym warm up)

Tutaj możecie się zgłaszać https://podio.com/webforms/2023260/138559

MIEJSCE: Görlitz-Zgorzelec

Daty wydarzeń:

8.9.2013 - 14.9.2013

Autor wpisu: Aleksandra Gadowska

Second Attempt e.V.
województwo: dolnośląskie
Görlitz/Zgorzelec, Nikolaigraben 4 02826 Görlitz
info@fokusfestival.eu
www.fokusfestival.eu

Miejsce wydarzenia
Görlitz/Zgorzelec
województwo: dolnośląskie
Görlitz/Zgorzelec

Liczba odsłon: 860
29.08.2013