Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Wielokulturowe Warszawskie Street Party 2013

Już 25 sierpnia rusza 7. edycja Wielokulturowego Warszawskiego Street Party. To festiwal uliczny wszystkich mieszkańców Warszawy, których różnorodne pochodzenie składa się na barwną mozaikę kulturową, często niedostrzeganą czy niedocenianą w codziennym pośpiechu. Jego celem jest promocja wielokulturowości poprzez wspólną, radosną zabawę.

Po raz 7. redakcja portalu Kontynent Warszawa - Warszawa Wielu Kultur zaprasza na Wielokulturowe Warszawskie Street Party! Jak co roku w ostatnią niedzielę sierpnia spotykamy się na Krakowskim Przedmieściu, aby wspólnie poznawać wielokulturową stolicę. Tym razem bawimy się pod hasłem Zakochaj się w wielokulturowej Warszawie!

Założeniem festiwalu jest prezentacja - poprzez sztukę, zwłaszcza muzykę i taniec - kultur mniejszości narodowych i etnicznych oraz społeczności imigranckich obecnych w Warszawie oraz aktywnie uczestniczących w tworzeniu jej wielokulturowego bogactwa. Jedną z głównych wartości tego wydarzenia jest fakt, że w jego przygotowanie zaangażowanych jest wiele organizacji i instytucji promujących kultury społeczności mniejszościowych i imigranckich oraz osoby bezpośrednio się z nich wywodzące, chcące zaprezentować swoje tradycje szerokiej publiczności.

Street Party jak co roku rozpocznie wielokulturowa parada, która wyruszy o godz. 13.00 z Placu Bankowego. Poprowadzą ją m.in. prezentujące różnorodne style warszawskie szkoły tańca oraz formacje muzyczne i taneczne, takie jak Ritmo Bloco, Afro Carnaval, Capoeira UNICAR Żoliborz, Viva Cuba Dance Studio & Drumbastic, Bloco Central, Szkoła Tańca z Wachlarzami Bojowymi, Szkoła Tańców Karaibskich SHO, SalsHall Ortodox, Tropicuba, Tancerze.pl, Tropicana, Steps4Salsa, Dziecięcy Zespół Czeczeński `Nochci`o`, Omphalos Tribe, Afrykańska Szkoła Ruchu i Tańca `Uanga`, LatinGrove, Treblers, Capoeira FICAG, Polskie Stowarzyszenie Przyjaciół Indian, Polskie Stowarzyszenie Falun Dafa.

Finałem parady będzie Miasteczko Wielokulturowe zbudowane na terenie Krakowskiego Przedmieścia pomiędzy ulicą Miodową a Pałacem Prezydenckim. Tutaj od godz. 14.00 na uczestników czekają występy, pokazy i warsztaty w kilku punktach miasteczka (szczegóły na stronie Kontynent Warszawa).

Zakochaj się w wielokulturowej Warszawie!
Wielokulturowe Warszawskie Street Party 2013
Niedziela, 25 sierpnia 2013

start parady: Plac Bankowy godz.13.00
miasteczko: Krakowskie Przedmieście godz.14.00
(pomiędzy ul. Miodową a Pałacem Prezydenckim)

Źródło: Kontynent Warszawa - Warszawa Wielu Kultur
Daty wydarzeń:

25.8.2013

Autor wpisu: Angelika Szkołuda

województwo: mazowieckie

inna@przestrzen.art.pl, 22 299 04 29
http://przestrzen.art.pl/
Liczba odsłon: 1037
22.08.2013