Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Katalog kompetencji medialnych i informacyjnych

Na stronach Rosyjskiego Komitetu IFAP dostępna jest już publikacja Media and Information Literacy for Knowledge Societies. Publikacja jest pokłosiem międzynarodowej konferencji Programu Informacja dla Wszystkich (IFAP), która odbyła się w 2012 roku w Moskwie.

Książka zawiera wystąpienia ekspertów z 40 krajów uczestniczących w konferencji, jak również Deklarację Moskiewską. Aneksem jest ,,Katalog kompetencji medialnych i informacyjnych” przetłumaczony na język angielski.

Warto również zapoznać się z Katalogiem Kompetencji Medialnych i Informacyjnych zaprezentowanym przez Fundację Nowoczesna Polska podczas konferencji.

Czas na Katalog 2.0

Obszar edukacji medialnej i informacyjnej rozwija się bardzo dynamicznie. Coraz więcej instytucji zajmuje się tym tematem, rośnie też nasza wiedza o poziomie kompetencji medialnych i informacyjnych na różnych etapach edukacji. Dlatego Fundacja Nowoczesna Polska rozpoczyna pracę nad przygotowaniem drugiej, zaktualizowanej wersji Katalogu. Prace nad tym projektem w formie otwartych konsultacji społecznych rozpoczną się jeszcze w 2013 r.

Do komentowania i uzupełniania Katalogu zaproszeni są wszyscy eksperci, praktycy edukacji medialnej i informacyjnej – bibliotekarze, nauczyciele i animatorzy.

Osoby zainteresowane otrzymywaniem informacji o kolejnych etapach pracy nad Katalogiem proszone są o przesłanie maila na adres edukacjamedialna@nowoczesnapolska.org.pl.Ministry of Culture of the Russian Fedration
Federal Agency for Press and Mass Communications
Commission of the Russian Federation for UNESCO
UNESCO Institute for Information Technologies in Education
Russian Committee of the UNESCO Information for All Programme Interregional Library Cooperation Centre

Źródło: Fundacja Nowoczesna Polska
Liczba odsłon: 1240
02.08.2013