Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Zakia Cieślicka-Majka

Rocznik 1983. Ukończyła klasę altówki w Państwowym Liceum Muzycznym im. K.Szymanowskiego w Rzeszowie. Absolwentka Kulturoznawstwa na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie oraz Podyplomowych Studiów z muzealnictwa na Uniwersytecie Jagiellońskim. W latach 2007-2009 związana z firmą Kultura przedmiot i wnętrze. Z racji zainteresowania tematem animacji filmowej w 2009 roku podjęła pracę w Muzeum Dobranocek ze zbiorów Wojciecha Jamy w Rzeszowie. Od 2012 roku pełni funkcję koordynatora pracy Centrum Dziedzictwa Kulturowego i Informacji Turystycznej w Tyczynie.

Organizatorka wystaw m.in. "Rzeszowskie kontrasty" w galerii Pod Ratuszem , "Dobranocki z dawnych lat" w Galerii Miejskiej ZSP w Rzeszowie, "Animacja -sztuka ożywiania rysunków" wystawa ze zbiorów PSTFiV w Poznaniu w Muzeum Dobranocek w Rzeszowie, z cyklu Moje zajawki "Maciej Gulak malarstwo i tatuaż" w CDKiIT w Tyczynie, "Ewa Pawłowska-grafika ,malarstwo, fotografia" w CDKiIT w Tyczynie oraz "Cztery Pory Roku"- wystawa malarstwa Leszka Kuchniaka w CDKiIT w Tyczynie

Realizatorka projektów edukacyjnych m.in. "Projekt Animacja -Klatka po Klatce", "Akademia Kultury Ludowej", "Etnodizajn czyli sztuka ludowa na wesoło", Lato w Teatrze Tyczyn 2013 "Era Superbohatera"

Jako Animatorzy kultury nie możemy zapomnieć o tym, że pracujemy dla ludzi i to ich potrzeby są najważniejsze jednak zawsze powinniśmy pamiętać by organizowane przez nas wydarzenia rozwijały uczestników.

Moja przygoda z animacją kultury rozpoczęła się juz w szkole podstawowej. W tamtym czasie z przyjemnością działałam w samorządzie szkolnym jak i w Radzie Młodzieży Miasta Rzeszowa.

 

  • Reprezentantka projektu "Klatka po klatce" na Ogólnopolskiej Giełdzie Projektów 2011

 

Źródło: Platforma Kultury
Zakia Cieślicka
cdkiit@wp.pl
Liczba odsłon: 2571
29.07.2015