Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Specjalizacja Animacja Kultury w Instytucie Kultury Polskiej UW - rekrutacja 2014

Chcesz uczyć się przez działanie? Chcesz brać udział w warsztatach prowadzonych przez wybitnych praktyków kultury? Chcesz zdobywać doświadczenie w Polsce i zagranicą? Animacja Kultury w Instytucie Kultury Polskiej UW to jedyna specjalizacja, która konsekwentnie łączy wiedzę humanistyczną z kształceniem artystycznym i praktyką działań z ludźmi.

Opis studiów

Specjalizacja skierowana jest do wszystkich zainteresowanych realizacją działań społeczno-kulturalnych. Podstawą naszego programu jest rozumienie kultury jako otwartej przestrzeni twórczego działania. Studenci specjalizacji zdobywają wiedzę, jak posługiwać się różnymi formami artystycznymi i metodami partycypacyjnymi, badać i rozumieć kulturę współczesną, współpracować z konkretnymi grupami docelowymi oraz organizować i finansować działania w kulturze.

Dzięki warsztatom i stażom prowadzonym przez doświadczonych praktyków studenci zapoznają się z metodami pracy ze społecznościami lokalnymi oraz zróżnicowaną publicznością, biorą udział w projektach realizowanych przez organizacje pozarządowe i instytucje kultury - zarówno w środowisku miejskim, jak i wiejskim.

Kształcenie w ramach specjalizacji ma profil praktyczny, wynikający z łączenia warsztatów i staży z realizacją samodzielnych projektów. Oferta zajęć pozwala każdemu studentowi realizować program zgodny ze swoimi zainteresowaniami.

W ramach warsztatów uczestnicy poznają różnorodne narzędzia i obszary pracy animacyjnej:


- organizacja kultury: planowanie projektu, źródła finansowania, diagnoza środowisk lokalnych
- media: fotografia społeczna, film komórkowy, drama stosowana, performans uliczny, teatr fizyczny, śpiew tradycyjny


- otwarte instytucje artystyczne: pedagogika teatru, edukacja muzealna, rozwój widowni.

Warsztaty prowadzą między innymi: Agata Harz z Domu Tańca, Janusz Bałdyga z Akademii Ruchu, Maria Parczewska z Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, Ilona Iłowiecka-Tańska z Fundacji Partners Polska, kolektyw Vlep(v)net i Stowarzyszenie Praktyków Dramy STOP-KLATKA.

Staże organizowane są w kilkudziesięciu instytucjach kultury i organizacjach pozarządowych w Polsce i za granicą. Specjalizacja stale współpracuje ze Stowarzyszeniem Katedra Kultury, Ośrodkiem "Pogranicze - sztuk, kultur, narodów" w Sejnach, Towarzystwem Inicjatyw Twórczych „ę", Teatrem Węgajty, Grupą Pedagogiki i Animacji Społecznej, Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, Ośrodkiem Praktyk Teatralnych Gardzienice oraz z instytucjami kultury w Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Portugalii, Francji i Danii.

Studenci współtworzą także projekty realizowane w ramach programów dotacyjnych, m.in. Komisji Europejskiej oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Specjalizacja przeznaczona jest dla osób ze stopniem licencjackim. Studia na specjalizacji trwają 4 semestry.

Program:
● warsztaty – 330 godzin:
● staże: 40 dni
● specjalizacja kończy się przygotowaniem i obroną projektu własnych działań animacyjnych

Koszt uczestnictwa:
500 zł/semestr [2000 zł/4 semestry]

Termin rekrutacji:
I tura: 14 lipca – 6 września (wyniki 8 września)
II tura w razie wolnych miejsc: 17-22 września (wyniki 23 września)

Szczegółowe informacje na temat rekrutacji oraz formularz zgłoszeniowy na stronie: www.animacjakultury.uw.edu.pl
Śledź nas na FB: www.facebook.com/animacjakulturyikpuw
e-mail: animacja@uw.edu.pl
 

Źródło: IKP UW
Daty wydarzeń:

14.7.2014 - 6.9.2014

17.9.2013 - 22.9.2013

Autor wpisu: Joanna Kubicka

Liczba odsłon: 2275
21.07.2014