Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Szkolenia o wolontariacie i mentoring dla Kulturalnych NGO

Rusza nabór Kulturalnych NGO do Laboratorium Kultury – programu szkoleniowo-mentorinowego. Przygotuje on NGO merytorycznie, organizacyjnie i programowo do prowadzenia wolontariatu kulturalnego. Działanie realizują Fundacja Rokoko i Stowarzyszenie Literackie im. K.K. Baczyńskiego. Udział w projekcie jest bezpłatny!

Laboratorium Kultury ROKOKO jest przestrzenią, w której pracujemy nad innowacyjnymi i skutecznymi rozwiązaniami potrzeb organizacji zajmujących się kulturą.

Fundacja Rokoko oraz Stowarzyszenie Literackie im. K.K. Baczyńskiego zapraszają Kulturalne NGO do skorzystania z nieodpłatnej oferty edukacyjnej w ramach projektu Laboratorium Kultury ROKOKO. Jej tematem jest wolontariat kulturalny w organizacjach pozarządowych. Organizacje będą miały możliwość uczestniczenia w szkoleniach, które kompleksowo przygotują je do prowadzenia programów wolontariatu kulturalnego. Aby pomóc we wdrożeniu nowych rozwiązań przewidziany jest mentoring, czyli wsparcie i asysta ze strony trenerów w trakcie wprowadzania zmian i ulepszeń w organizacji.

Kulturalne NGO?

Udział w projekcie mogą wziąć zarejestrowane na terenie województwa łódzkiego i nieprowadzące działalności gospodarczej kulturalne organizacje pozarządowe, czyli stowarzyszenia i fundacje, które w ramach działań statutowych zajmują się działalnością kulturalną i artystyczną.

Co?

Dzięki udziałowi w Laboratorium Kultury uczestniczące w nim osoby:

 • poznają wolontariat kulturalny w różnych jego aspektach,
 • nauczą się skutecznie posługiwać darmowymi narzędziami ułatwiającymi pracę z wolontariuszami,
 • otworzą swoją organizację na nowe, angażujące działania kulturalne,
 • przygotują interesującą ofertę dla osób zainteresowanych działaniami wolontarystycznymi w obszarze kultury,
 • stworzą dokumenty konieczne do prowadzenia programu wolontariatu i poznają zagadnienia formalno-prawne z nim związane,
 • poznają sposoby pozyskiwania wolontariuszy oraz zarządzania zespołem wolontariuszy,
 • będą realizować praktyczne zadania na rzecz swoich organizacji także między spotkaniami, co stanowić będzie zadanie certyfikacyjne,
 • otrzymają certyfikat potwierdzający kwalifikacje do koordynowania wolontariatu kulturalnego oraz faktyczne przygotowanie organizacji do prowadzenia programów wolontarystycznych.
   

Oferta Laboratorium Kultury dla kulturalnych organizacji pozarządowych jest bezpłatna i obejmuje:

 • cykl czterech dwudniowych szkoleń (64 godziny),
 • możliwość skorzystania z minimum 2 godzin mentoringu,
 • materiały szkoleniowe dla uczestników i uczestniczek,
 • catering w trakcie szkoleń,
 • certyfikaty dla obu osób zgłoszonych przez NGO.
   

Udział w projekcie jest bezpłatny!

Więcej informacji oraz formularz zgłoszeniowy na stronie: http://www.rokoko.org.pl/szkolenia-o-wolontariacie-i-mentoring-dla-kulturalnych-ngo/.
Nabór trwa do dnia 4 sierpnia 2013 r.

Projekt „Laboratorium Kultury ROKOKO” współfinansowany jest ze środków Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

Źródło: Strona projektu Laboratorium Kultury ROKOKO
Daty wydarzeń:

22.7.2013 - 4.8.2013

Autor wpisu: Julian Czurko

Fundacja Rokoko
województwo: łódzkie
90-456 Łódź, Piotrkowska 235/241 m. 20
fundacja@rokoko.org.pl, 503987255
www.rokoko.org.pl

Miejsce wydarzenia
Łódź
województwo: łódzkie


Liczba odsłon: 1012
22.07.2013