Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Aktywne Społeczności. Zmiana Społeczna. Katalog Praktyk (Tom III)

Zapraszamy do lektury kolejnego, trzeciego, tomu publikacji „Aktywne Społeczności. Zmiana Społeczna. Katalog Praktyk”. W książce kolejne historie lokalnych społeczności, które wychodzą z inicjatywą, organizują się, rozwiązują problemy, które przed nimi stoją.

Jak mieszkańcy białostockiego bloku zrobili wystawę fotografii i filmów w suszarni na 11. piętrze? Co wynikło z przygotowania przez mieszkańców Pogorzyc wirtualnej księgi swojej wsi? Jakie korzyści przynosi lokalne partnerstwo działające na Starym Przedmieściu w Gdańsku? Te i wiele innych historii znajdziemy w najnowszym Katalogu praktyk Aktywnych społeczności. Opowieści są różne, ale każda z nich pokazuje ludzi, którzy podejmują inicjatywy zmieniające ich samych i otoczenie, w którym żyją. Historie wzbogacone są komentarzami animatorów regionalnych CAL, które wnoszą do nich refleksję na temat tego jak powstaje i jak funkcjonuje aktywna społeczność.

Książka jest wynikiem pracy kilkunastu animatorów społecznych CAL z całej Polski. Co roku przyglądają się oni wybranym społecznościom lokalnym i inicjatywom przez nie podejmowanym. Starają się je poznać, zrozumieć i opisać.

W publikacji przypominamy także model aktywnej społeczności prezentujący wzorcową „aktywną społeczność” wypracowany przez animatorów społecznych CAL. W książce jest również ciekawy artykuł na temat tego po co i w jaki sposób pokazywać szerszemu otoczeniu inicjatywy podejmowane przez lokalne społeczności.

Zapraszamy do lektury!

Do pobrania

Źródło: Centrum Wspierania Aktywności Lokalnej
Centrum Wspierania Aktywności Lokalnej CAL
2013
Aktywne Społeczności. Zmiana Społeczna. Katalog Praktyk III
Liczba odsłon: 1914
08.07.2013