Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Stypendia m. st. Warszawy im. Jana Pawła II

Stypendia m. st. Warszawy im. Jana Pawła II skierowane są do uczniów szkół podstawowych, gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych oraz studentów uczących się w Warszawie. Wysokość stypendium zależy od dochodu rodziny, osiągnięć naukowych, artystycznych czy sportowych, a także zaangażowania stypendysty w działania charytatywne i społeczne. Rokrocznie przyznawanych jest kilkaset stypendiów.

Warunkiem uzyskania stypendiów jest spełnienie trzech kryteriów. Dochód na jednego członka w rodzinie nie powinien być wyższy niż 1000 zł na osobę. Średnia z ocen, którą w toku nauki uzyskała osoba ubiegająca się o stypendium, nie powinna być niższa niż 4,0 (uczniowie) oraz 3,5 w przypadku studentów. Trzecim kryterium są osiągnięcia artystyczne, naukowe, sportowe, a także wszelkie inne aktywności społeczne czy kulturalne. W ciągu ośmiu lat stypendia otrzymało blisko 4600 osób. Stypendium przyznawane jest na okres roku szkolnego i może wynieść nawet do 1500 zł miesięcznie.

Formularz zgłoszeniowy oraz wszelkie szczegółowe informacje znajdują się na stronie www.centrumjp2.pl/stypendia. Wypełnione i podpisane wnioski wraz ze wszystkimi załącznikami można składać osobiście lub pocztą do 31 lipca (uczniowie) i 30 września (studenci) w siedzibie Centrum Myśli Jana Pawła II przy ul. Foksal 11.

Operatorem programu stypendialnego jest Centrum Myśli Jana Pawła II, warszawska instytucja kultury, która laureatom stypendiów oferuje szeroki program kulturalno-edukacyjny.

„Chcemy, aby taka forma działalności miasta była wyrazem troski o młodzież. Chcemy wspierać talenty, pasje i ambicje oraz popierać zaangażowanie młodych w szczytne cele. Chcemy też stawiać młodym warszawiakom Jana Pawła II, patrona naszych stypendiów, za wzór, a jego myśl i wartości - dza punkt odniesienia” – Prezydent m. st. Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz.

W październiku 2010 roku Stypendia m.st. Warszawy im. Jana Pawła II zostały nagrodzone w konkursie „Dobre stypendia 2010” w kategorii programy stypendialne jednostek samorządowych. Konkurs jest wspólną inicjatywą Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności oraz Fundacji Moje Stypendium i ma na celu promocję i wyróżnienie najlepiej realizowanych programów stypendialnych w Polsce.

Zapraszamy do składania wniosków. Warto od siebie wymagać!

Daty wydarzeń:

8.7.2013

31.7.2013

30.9.2013

Autor wpisu: Karol Grabiec

Centrum Myśli Jana Pawła II
00–372, Warszawa, ul. Foksal 11
www.centrumjp2.pl

Miejsce wydarzenia
województwo: mazowieckie


Liczba odsłon: 1896
08.07.2013