Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Uniwersytet Gdański - Edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych, specjalność Animacja Kultury - rekrutacja 2014

Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku, Międzywydziałowy Instytut Nauk o Sztuce

 

Opis

Studia obejmują kształcenie artystyczne i humanistyczne zgodne ze standardami dla kierunku Edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych oraz rozbudowany w stosunku do standardów blok przedmiotów specjalnościowych przygotowujący do pracy w instytucjach kultury i sztuki, w mediach, instytucjach promocyjnych i pozaszkolnych instytucjach oświatowych.

Studia nie obejmują specjalności dającej uprawnienia nauczycielskie. Program zajęć obejmuje kształcenie w zakresie kultury i sztuki współczesnej (m.in. historia sztuki, filozofia kultury, antropologia kulturowa, media), w zakresie projektów twórczych o charakterze animacyjnym i edukacyjnym (m.in. interwencje artystyczne, animacja kultury, animacja środowiskowa, marketing i promocja sztuki) oraz rozwijanie umiejętności twórczych w wybranych obszarach sztuk plastycznych.

Studenci odbywają dwa rodzaje praktyk - śródroczną praktykę hospitacyjną w instytucjach kultury oraz praktykę dyplomową w wybranej instytucji, powiązaną z projektem pracy magisterskiej.

Dyplom magisterski obejmuje pracę pisemną z zakresu animacji kultury lub pokrewnego obszaru nauk humanistycznych powiązaną z praktycznym projektem animacyjnym realizowanym w ramach praktyki oraz aneks artystyczny.


STUDIA STACJONARNE I STOPNIA


Czas trwania
3 lata

Lista osób zakwalifikowanych do egzaminu wstępnego zostanie ogłoszona 5 lipca 2014 r. na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej.

poniedziałek 07.07.2014

10.00 • rozmowa kwalifikacyjna

miejsce: Wielka Zbrojownia, sala A 137,
Targ Węglowy 6 (wejście od ul. Tkackiej)

MATERIAŁY jakie można przynieść:
Dokumentacja swoich dokonań artystycznych.

OGŁOSZENIE WYNIKÓW EGZAMINU WSTĘPNEGO oraz listy osób wstępnie zakwalifikowanych do przyjęcia na I rok studiów nastąpi 08 lipca 2014 r. o godz. 18.00 (tablica ogłoszeń • strona internetowa).STUDIA STACJONARNE II STOPNIA

Czas trwania
2 lata

EGZAMIN WSTĘPNY - LIST INTENCYJNY, PREZENTACJA PRACY LICENCJACKIEJ
LUB MAGISTERSKIEJ I ROZMOWA KWALIFIKACYJNA
Jednoetapowy egzamin wstępny obejmujący:
• list intencyjny uzasadniający chęć studiowania na wybranym kierunku
• prezentację pracy licencjackiej lub magisterskiej
• rozmowę kwalifikacyjną dotyczącą zagadnień kultury i sztuki w nawiązaniu do problematyki wybranego kierunku

Lista osób zakwalifikowanych do egzaminu wstępnego zostanie ogłoszona 5 lipca 2014 r. na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej.

wtorek 08.07.2014

09.00 • list intencyjny, prezentacja pracy licencjackiej lub magisterskiej oraz rozmowa kwalifikacyjna
miejsce: Wielka Zbrojownia, sala A 137,
Targ Węglowy 6 (wejście od ul. Tkackiej)

Przedstawienie listu intencyjnego i prezentacja pracy odbędą się podczas rozmowy kwalifikacyjnej.

OGŁOSZENIE WYNIKÓW EGZAMINU WSTĘPNEGO oraz listy osób wstępnie zakwalifikowanych do przyjęcia na I rok studiów nastąpi 09 lipca 2014 r. o godz. 18.00 (tablica ogłoszeń • strona internetowa).

 


Więcej informacji na stronie ASP.

Źródło: ASP Gdańsk
Daty wydarzeń:

17.4.2014 - 9.7.2014

Akademia Sztuk Pięknych, Międzywydziałowy Instytut Nauk o Sztuce
województwo: pomorskie

minos@asp.gda.pl, 058 301 28 01 wew. 55
http://www.asp.gda.pl/
Liczba odsłon: 2604
17.04.2014