Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Nabór na studia podyplomowe: Organizowanie pracy z seniorami

Pomysł powołania Studiów wywodzi się z rosnącego zainteresowania obecnym i przyszłym wkładem, jaki osoby starsze mogą wnieść we wdrażanie idei społeczeństwa dla wszystkich pokoleń. Celem studiów jest dostarczenie wiedzy i praktycznych umiejętności z zakresu wspierania zasobów seniorów w środowisku rodzinnym, lokalnym i instytucjonalnym. Zgłoszenia do 15 września.
Jednostka: Instytut Stosowanych Nauk Społecznych

Opis kierunku:
Program Studiów łączy interdyscyplinarną wiedzę teoretyczną dotyczącą starzenia się i starości m.in. z obszaru socjologii, psychologii, kultury i polityki społecznej z prezentacją praktycznych doświadczeń i dobrych praktyk pracy z seniorami w Polsce i zagranicą.

Studia odpowiadają na nowe wyzwania rynku pracy związane ze starzeniem się społeczeństwa i rosnące zapotrzebowanie na pracowników przygotowanych do pracy z seniorami i korzystających z narzędzi zarządzania wiekiem. Wzrost populacji osób starszych prowadzić będzie do rozwoju specjalistycznych usług i produktów adresowanych do osób starszych – m.in. w obszarze edukacji, kultury, technologii, turystyki, usług medycznych, pomocy społecznej i in. Proces ten sprzyjać będzie także rozwojowi srebrnej gospodarki (silver economy) i tym samym kreowaniu nowych miejsc pracy.

Dla kogo:
Studia adresowane są do zarówno do osób, które mają już doświadczenie w pracy z seniorami, jak też do osób, które chcą zdobyć kwalifikacje w tym kierunku. Oferta zajęć adresowana jest m.in. do przedstawicieli samorządów, administracji rządowej, organizacji pozarządowych, instytucji pomocy społecznej, instytucji edukacyjnych a także animatorów kultury oraz do wszystkich osób zainteresowanych problematyką starzenia się i starości.

NA ZGŁOSZENIA CZEKAMY: DO 15 WRZEŚNIA 2013 (DECYDUJE KOLEJNOŚĆ ZGŁOSZEŃ)

Więcej informacji:
tel. 22 826 61 75; 22 55 20 176 e-mail: seniorzy@isns.uw.edu.pl

Źródło: ISNS
Daty wydarzeń:

15.9.2013

Uniwersytet Warszawski
województwo: mazowieckie
Warszawa
seniorzy@isns.uw.edu.pl, 22 826 61 75, 22 55 20 176
www.isns.uw.edu.pl
Liczba odsłon: 1060
30.06.2013