Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

KUL - Teksty kultury i animacja sieci - rekrutacja 2014

Studia I stopnia
Katolicki Uniwersytet Lubelski, Instytut Filologii Polskiej

Opis kierunku

Kierunek będzie prowadzony od roku akademickiego 2013/2014 przez Instytut Filologii Polskiej Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II. Studia przygotują absolwentów do pracy w nowych zawodach gospodarki opartej na wiedzy i na wykorzystaniu narzędzi cyfrowych, do tworzenia i animacji kultury sieciowej oraz do twórczych działań w obszarze humanistyki cyfrowej.

Studenci kierunku “Teksty kultury i animacja sieci” zdobędą wiedzę i podstawowe umiejętności pozwalające na pracę w zawodach związanych z pracą z tekstem w nowych mediach (m.in. copywriter, content manager, broker informacji, scenarzysta gier i aplikacji internetowych). Drugi obszar, do którego przygotowują studia, to pełnienie ważnych funkcji społecznych związanych z tworzeniem (twórca, krytyk, animator, menadżer) i zagospodarowywaniem przestrzeni kulturowej, zwłaszcza w jej wymiarze medialnym i internetowym (organizacja życia artystycznego i kulturalnego, doradztwo w zakresie kultury, dostosowywanie działania instytucji kultury i resortów administracji do nowego sposobu funkcjonowania kultury).

Dzięki innowacyjnemu programowi studiów, łączącemu humanistykę z przedmiotami z zakresu innych dziedzin (również ścisłych), studenci zdobędą podstawową wiedzę związaną z aspektami technicznymi funkcjonowania i wykorzystywania nowych mediów. Umożliwią to przedmioty dotyczące digitalizacji, czy podstaw programowania i projektowania stron oraz aplikacji internetowych. Dzięki temu studenci efektywniej będą mogli realizować projekty i prowadzić badania z zakresu cyfrowej humanistyki.

Program studiów jest dostosowany do dynamiki i kierunków rozwoju współczesnej kultury, ze szczególnym uwzględnieniem nowych mediów, a zwłaszcza internetu.

Ważną częścią programu studiów są zajęcia prowadzone metodą warsztatową. Istotnym elementem programu są staże i wolontariaty w instytucjach kultury. Studia zamyka realizacja grupowego projektu dyplomowego.

Program studiów zakłada też rozbudowaną ofertę zajęć do wyboru, co stwarza możliwość kształtowania zindywidualizowanych ścieżek rozwijania własnych zainteresowań, zdobywania wiedzy, nabywania umiejętności i kompetencji zawodowych.

Wykładowcy

Zespół realizujący program studiów to naukowcy o znaczącym dorobku i ludzie kultury posiadający wieloletnie doświadczenie w organizacji życia kulturalnego i animacji sieci. Kierunek współpracuje między innymi z Ośrodkiem „Brama Grodzka – Teatr NN”, Instytutem Książki, Wydawnictwem EMG, Wydawnictwem a5, „Zeszytami Literackimi”, „Kontekstami”.

Czas trwania

Trzyletnie licencjackie

Harmonogram rekrutacji

Rejestracja kandydatów na studia I stopnia i jednolite magisterskie stacjonarne i niestacjonarne przeprowadzona będzie w następujących terminach:

  • nowa matura

dla kandydatów, którzy zdali egzamin maturalny
- od 31 marca do 3 lipca 2014 r. do godz. 15.00

  • stara matura

dla kandydatów, którzy zdali egzamin dojrzałości
- od 31 marca do 30 czerwca 2014 r. do godz. 15.00

  • matura międzynarodowa IB

dla kandydatów, którzy posiadają dyplom matury międzynarodowej IB wydany przez Biuro IB w Genewie
- od 31 marca do 3 lipca 2014 r do godz. 15.00

  • szkoła średnia za granicą

dla kandydatów (obywateli polskich), którzy ukończyli szkołę średnią za granicą
- od 31 marca do 30 czerwca 2014 r. do godz. 15.00

Więcej informacji na stronie KULu.

Źródło: KUL
Daty wydarzeń:

31.3.2014 - 3.7.2014

Katolicki Uniwersytet Lubelski
województwo: lubelskie

kontakt@animacjasieci.pl
www.animacjasieci.pl
Liczba odsłon: 1782
17.04.2014