Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

KUL - Teksty kultury i animacja sieci - rekrutacja 2014

Studia I stopnia
Katolicki Uniwersytet Lubelski, Instytut Filologii Polskiej

Opis kierunku

Kierunek będzie prowadzony od roku akademickiego 2013/2014 przez Instytut Filologii Polskiej Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II. Studia przygotują absolwentów do pracy w nowych zawodach gospodarki opartej na wiedzy i na wykorzystaniu narzędzi cyfrowych, do tworzenia i animacji kultury sieciowej oraz do twórczych działań w obszarze humanistyki cyfrowej.

Studenci kierunku “Teksty kultury i animacja sieci” zdobędą wiedzę i podstawowe umiejętności pozwalające na pracę w zawodach związanych z pracą z tekstem w nowych mediach (m.in. copywriter, content manager, broker informacji, scenarzysta gier i aplikacji internetowych). Drugi obszar, do którego przygotowują studia, to pełnienie ważnych funkcji społecznych związanych z tworzeniem (twórca, krytyk, animator, menadżer) i zagospodarowywaniem przestrzeni kulturowej, zwłaszcza w jej wymiarze medialnym i internetowym (organizacja życia artystycznego i kulturalnego, doradztwo w zakresie kultury, dostosowywanie działania instytucji kultury i resortów administracji do nowego sposobu funkcjonowania kultury).

Dzięki innowacyjnemu programowi studiów, łączącemu humanistykę z przedmiotami z zakresu innych dziedzin (również ścisłych), studenci zdobędą podstawową wiedzę związaną z aspektami technicznymi funkcjonowania i wykorzystywania nowych mediów. Umożliwią to przedmioty dotyczące digitalizacji, czy podstaw programowania i projektowania stron oraz aplikacji internetowych. Dzięki temu studenci efektywniej będą mogli realizować projekty i prowadzić badania z zakresu cyfrowej humanistyki.

Program studiów jest dostosowany do dynamiki i kierunków rozwoju współczesnej kultury, ze szczególnym uwzględnieniem nowych mediów, a zwłaszcza internetu.

Ważną częścią programu studiów są zajęcia prowadzone metodą warsztatową. Istotnym elementem programu są staże i wolontariaty w instytucjach kultury. Studia zamyka realizacja grupowego projektu dyplomowego.

Program studiów zakłada też rozbudowaną ofertę zajęć do wyboru, co stwarza możliwość kształtowania zindywidualizowanych ścieżek rozwijania własnych zainteresowań, zdobywania wiedzy, nabywania umiejętności i kompetencji zawodowych.

Wykładowcy

Zespół realizujący program studiów to naukowcy o znaczącym dorobku i ludzie kultury posiadający wieloletnie doświadczenie w organizacji życia kulturalnego i animacji sieci. Kierunek współpracuje między innymi z Ośrodkiem „Brama Grodzka – Teatr NN”, Instytutem Książki, Wydawnictwem EMG, Wydawnictwem a5, „Zeszytami Literackimi”, „Kontekstami”.

Czas trwania

Trzyletnie licencjackie

Harmonogram rekrutacji

Rejestracja kandydatów na studia I stopnia i jednolite magisterskie stacjonarne i niestacjonarne przeprowadzona będzie w następujących terminach:

  • nowa matura

dla kandydatów, którzy zdali egzamin maturalny
- od 31 marca do 3 lipca 2014 r. do godz. 15.00

  • stara matura

dla kandydatów, którzy zdali egzamin dojrzałości
- od 31 marca do 30 czerwca 2014 r. do godz. 15.00

  • matura międzynarodowa IB

dla kandydatów, którzy posiadają dyplom matury międzynarodowej IB wydany przez Biuro IB w Genewie
- od 31 marca do 3 lipca 2014 r do godz. 15.00

  • szkoła średnia za granicą

dla kandydatów (obywateli polskich), którzy ukończyli szkołę średnią za granicą
- od 31 marca do 30 czerwca 2014 r. do godz. 15.00

Więcej informacji na stronie KULu.

Źródło: KUL
Daty wydarzeń:

31.3.2014 - 3.7.2014

Katolicki Uniwersytet Lubelski
województwo: lubelskie

kontakt@animacjasieci.pl
www.animacjasieci.pl
Liczba odsłon: 1645
17.04.2014

Zobacz także:

Wystawy z Dostawą - działania terenowe

Prowadzisz instytucję kultury, organizację pozarządową, bibliotekę, świetlicę lub inne miejsce kultury w małej miejscowości? Szukasz nowoczesnych pomysłów na urozmaicenie swojej oferty kulturalnej? Chciałbyś poznać nowe narzędzia do aktywnej pracy w Twojej społeczności? Zgłoś się do projektu Wystawy z Dostawą – działania terenowe.

Pedagogika Teatru - studia podyplomowe

Rusza kolejny nabór na dwuletnie studia podyplomowe Pedagogika Teatru! Studia organizowane są przez Instytutu Kultury Polskiej UW oraz Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego.

Poznaj ofertę szkoleniową Kadry Kultury

Jeśli szukasz informacji o wszystkich szkoleniach, warsztatach, webinariach i programach profesjonalizacyjnych (Ogólnopolska Giełda Projektów, Staże w instytucjach kultury, Wolontariat w kulturze, Pracuj w kulturze) organizowanych przez Narodowe Centrum Kultury, wejdź na stronę Kadry Kultury! Zobacz, co przygotowaliśmy dla Ciebie w tym roku!