Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

BIBLIOCAMP 2013 | Miasto w sieci

7 maja ruszyła trzecia edycja edukacyjno-kulturalnego projektu BiblioCamp realizowanego przez Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną w Gdańsku. BiblioCamp 2013 odbywa się w trzech modułach tematycznych: MIASTO W SIECI, KULTURA W SIECI ORAZ DZIECI DLA SIECI. Są to prezentacje poszczególnych zagadnień, dyskusje z udziałem twórców i specjalistów ale również warsztaty rozwijające umiejętności praktyczne.

04.06.2013 godz.17.30

Gdańskie blogi i co z nich wynika ?

Dlaczego powstały i nadal powstają kolejne blogi i strony poświęcone poszczególnym dzielnicom, kto je pisze, a kto je czyta? Jakich informacji najczęściej szukają tam czytelnicy, czy bardziej interesują ich aktualności czy też może historia osiedla? Czy dzielnicowy blog zastępuje świetlicę? Dom Sąsiedzki? Czy dzięki niemu lokalna społeczność czuje się bardziej zintegrowana, czuje się wspólnotą? Sprawdzimy też skuteczność tych blogów – czy opisywane tam problemy i niewygody mieszkańców udało się rozwiązać albo komuś pomóc? Zastanowimy się także jaka przyszłość czeka dzielnicowe blogi, jak mogą się rozwijać, ulepszać.

Aleksandra Kozłowska-Grzonka, Tomasz Strug , Jarosław Wasielewski

Aleksandra Kozłowska – dziennikarka Gazety Wyborczej, interesuje się szeroko rozumianą tematyką społeczną – od najnowszych trendów studniówkowych przez życie imigrantów w Trójmieście po historie osób bezdomnych. Intrygują ją dziejące się zmiany w Gdańsku: debata nad kształtem Młodego Miasta, przyszłość zaniedbanych zabytków i rewitalizujących się dzielnic a także walka z wizualnym chaosem reklam. Autorka książki, zbioru felietonów pt. „Człowiek-Ziemniak kontra Kobieta-Bluszcz”.

Tomasz Strug – Oliwianin i gdańszczanin od urodzenia. Dziennikarz radiowy. Twórca portalu „StaraOliwa.pl” oraz współprowadzący internetowe ”Wolne Forum Gdańsk”. Poszukiwacz dawnych historii.

www.staraoliwa.pl

Jarosław Wasielewski – Wrzeszczanin, absolwent II Liceum Ogólnokształcącego w Gdańsku, politologii na Uniwersytecie Gdańskim oraz studiów podyplomowych z zakresu Public Relations na Wydziale Ekonomicznym UG. Historią Wrzeszcza zajmuje się hobbistycznie – publikował w czasopiśmie 30 dni, tworzył hasła na potrzebyEncyklopedii Gdańska, jest współautorem książki Dolny Wrzeszcz i Zaspa, od zeszłego roku prowadzi także historycznego bloga o swojej dzielnicy: ZWrzeszcza.pl. Na co dzień odpowiada za promocję w Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku.

www.Zwrzeszcza.pl

wstęp wolny

O projekcie: www.bibliocamp.info


Organizatorzy :

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gdańsku

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Partnerzy:
Fundacja Projekt Kultura
Instytut Kultury Miejskiej
Edukator Medialny
Stowarzyszenie Arteria
iBedeker.pl

Patronat medialny :
trojmiasto.pl
sbp.pl

Źródło: Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gdańsku
Daty wydarzeń:

28.5.2013 godz. 16:25 - 16:25

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gdańsku
województwo: pomorskie, powiat: m. Gdańsk
80-806 Gdańsk, Targ Rakowy 5/6
wbp@wbpg.org.pl, 58 3014811
www.wbpg.org.pl
Liczba odsłon: 936
28.05.2013