Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Ewaluacja. Jak to się robi? Poradnik dla programów PAFW

Niniejszy poradnik jest owocem współpracy środowiska organizacji realizujących programy Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Obecna wersja powstała w toku trwającego trzy miesiące procesu obejmującego seminarium, spotkania robocze i konsultacje za pośrednictwem strony internetowej

Poradnik jest praktycznym kompendium wiedzy o ewaluacji stworzonym na podstawie doświadczeń środowiska PAFW oraz przeglądu literatury przedmiotu. Ma również opisywać standard dobrej ewaluacji – zbiór zasad postępowania, które warto utrwalać i upowszechniać. Chcemy, by poradnik był użyteczny i realnie przyczynił się do rozwoju kultury ewaluacji w organizacjach realizujących Programy PAFW.

Kolejne procesy ewaluacji przynoszą nowe doświadczenia i spostrzeżenia, dlatego ważne, by poradnik był dokumentem „żywym”, cały czas „w budowie” – rozwijanym i ulepszanym pod wpływem nowych doświadczeń. Z tego właśnie powodu jest zawsze otwarty na uzupełnienia i modyfikacje – jego tekst jest dostępny na stronie Ewka – wiki o ewaluacji, za pośrednictwem której wszyscy możemy go w każdej chwili edytować, poprawiać i uzupełniać.

[Ze wstępu]

Uznanie autorstwa, Na tych samych warunkach 3.0. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Fundacji PBIS Stocznia i Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Zezwala się na dowolne wykorzystanie treści pod warunkiem wskazania Fundacji PBIS Stocznia i Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności jako właścicieli praw do tekstu oraz zachowania niniejszej informacji licencyjnej tak długo, jak tylko na utwory zależne będzie udzielana taka sama licencja.

Publikacja do pobrania w stopce pod artykułem

Źródło: Platforma Kultury
Tekst i redakcja: Łukasz Ostrowski, Maria Wiśnicka
Fundacja Pracownia Badań i Innowacji Społecznych „Stocznia" , 2013
Ewaluacja. Jak to się robi? Poradnik dla programów PAFW
Liczba odsłon: 1880
24.05.2013