Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Adam Pisarek

Rocznik 1984. Studia: kulturoznawstwo (teoria i historia kultury) i politologia (dziennikarstwo i komunikacja społeczna) na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Asystent w Zakładzie Teorii i Historii Kultury Instytutu Nauk o Kulturze i Studiów Interdyscyplinarnych Uniwersytetu Śląskiego.

Moja przygoda z animacją kultury zaczęła się od Stowarzyszenia Działań Nietypowych „Szatnia” i organizacji małych, lokalnych przeglądów etiud filmowych oraz połączonych z nimi dyskusji. Potem, we współpracy z Amnesty International Katowice powstał Festiwal Wolnych Ludzi – wielka, pozarządowa inicjatywa na rzecz praw człowieka. Warsztaty, koncerty, prelekcje, debaty, programy edukacyjne.

Po studiach, równolegle do pracy na uczelni, zacząłem realizować programy edukacji medialnej i wizualnej we współpracy z Muzeum Górnośląskim w Bytomiu. Pracowałem też przy projektach Miasta Ogrodów, Regionalnego Centrum Wolontariatu w Katowicach, Kina Patria, Stowarzyszenia Inicjatyw Niebanalnych „In-ni” oraz Instytutu Nauk o Kulturze i Studiów Interdyscyplinarnych Uniwersytetu Śląskiego (jako prelegent, animator, edukator, nauczyciel akademicki).

Ulubione metody pracy: intensywna, długotrwała, oparta na współpracy i partnerstwie praca w grupie.

Zrealizowane projekty: Festiwal Wolnych Ludzi (2007, 2008, 2009, 2010); Re: wizje. Program. program rozwoju świadomości kultury audiowizualnej w czasach nowych mediów; Wizjer. Od obrazu w kulturze po kulturę obrazu; Akademia Filmowa Kina Patria; Przestrzeń badawcza Laboratorium kultury (www.lk.us.edu.pl).

O czym nie można zapominać będąc animatorem kultury? O człowieku i kulturze, w której ten człowiek żyje.

 

  • Reprezentant projektu"Re:wizje"na Ogólnopolskiej Giełdzie Projektów 2011

 

 

Źródło: Platforma Kultury

Autor wpisu: Adam Pisarek

Liczba odsłon: 2262
10.05.2013