Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Polska Akademia Dzieci - wykład trzeci

Bałtycka Agencja Artystyczna zaprasza na wykłady w ramach Polskiej Akademii Dzieci: Wykład Młodego Naukowca/ Muzyka: koncert orkiestry dziecięcej Symfo - Smyki oraz Wykład Dużego Naukowca/ Andrzej Szczypiorski "Zawód dyrygenta". 10 maja 2013, godz. 11.00, Sala Koncertowa PFK, Opera Leśna.

Polska Akademia Dzieci to pierwszy na skalę międzynarodową bezpłatny Uniwersytet prowadzony przez dzieci. Nasi Młodzi Naukowcy w wieku od 6. do 12 lat prowadzą swoje wykłady i przedstawiają własne badania naukowe.

Opis wg autorki projektu dr Agaty Hofman:
Dzieci współtworzą nowy obraz naukiKreatywność jest przymiotem dzieci. Kiedy maluch się rodzi jest zafascynowany wszystkim co go otacza. Jak to się więc dzieje, że na kolejnych szczeblach edukacji dzieci tracą zainteresowanie nauką a poziom ich kreatywności gwałtownie spada?

Projekt PAD to pierwszy na skalę międzynarodową uniwersytet dzieci prowadzony przez dzieci, gdzie Młodzi Naukowcy z całkowitą swobodą wybierają obszar swoich zainteresowań badawczych. Nasi wykładowcy w wieku od 6. do 12. lat prowadzą badania na temat lewitacji magnetycznej, brakujących ogniw ewolucji kręgowców lub psów, kotów i patyczaków. To oni autonomicznie decydują o tym czym chcą się zając a my, dorośli, jedynie pomagamy im od strony technicznej i wskazujemy wiarygodne źródła.


Na bezpłatny wykład w Sali Polskiej Filharmonii Kameralnej Sopot zaprasza Bałtycka Agencja Artystyczna BART, Miasto Sopot oraz Polska Akademia Dzieci.


Ze względu na ograniczoną ilość miejsc prosimy o wcześniejszą rezerwację, tel. 58/555-84-51

Zrealizowano przy pomocy finansowej Miasta Sopotu

Daty wydarzeń:

10.5.2013

Polska Akademia Dzieci - wykład trzeci

Polska Akademia Dzieci - wykład trzeci Polska Akademia Dzieci - wykład trzeci
Polska Akademia Dzieci - wykład trzeci

Polska Akademia Dzieci - wykład trzeci

Autor wpisu: Daria Winiarska

województwo: pomorskie

sekretariat@bart.sopot.pl, 58 555 84 00
www.bart.sopot.pl

Miejsce wydarzenia
Filharmonia Kameralna
województwo: pomorskie
Sopot, Moniuszki 12

Liczba odsłon: 721
10.05.2013