Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

MIASTO – OGRÓD 2013. Projekt działań dla zieleni Krakowa realizowany od 1995 roku

Pracownia Animacji Ekologicznej Ośrodka Kultury im. Cypriana Kamila Norwida oraz Polski Klub Ekologiczny - Okręg Małopolska pragnie po raz OSIEMNASTY zaprosić mieszkańców Krakowa do udziału w konkursach: OGRODY SĄSIEDZKIE   i   PNĄCZA DLA KRAKOWA.

Inauguracja 18. edycji konkursów projektu „ Miasto – Ogród” pn. Ogrody sąsiedzkie i Pnącza dla Krakowa rozpocznie się 10 maja b.r.

Zapraszamy do konkursów mieszkańców Krakowa, członków spółdzielni 
i wspólnot mieszkaniowych, administratorów komunalnych zasobów mieszkaniowych oraz właścicieli wielorodzinnych kamienic, wszystkie osoby i grupy mieszkańców, które z zaangażowaniem tworzą ogrody, pielęgnują zieleń, sadzą pnącza przy blokach i kamienicach Krakowa. 
 
Honorowy patronat nad konkursami przyjął Pan Bogusław Kośmider - Przewodniczący Rady Miasta Krakowa. 
 
Konkursy Ogrody sąsiedzkie i Pnącza dla Krakowa, jak pokazuje doświadczenie siedemnastu lat organizacji  są sposobem na pobudzanie i wyzwalanie aktywności mieszkańców Krakowa, zachęcają do podejmowania się społecznego uprawiania zieleni wokół bloków i kamienic. 
 
Jak co roku będziemy z przyjemnością odwiedzać i podziwiać Państwa ogrody 
i stanowiska pnączy. Jak co roku wybierzemy i nagrodzimy te najpiękniejsze, które utrwalimy na fotografiach i zaprezentujemy na wystawach. 
 
W  ROKU  2012  PROPONUJEMY  NASTĘPUJĄCE  DZIAŁANIA
 
- do 7  czerwca  przyjmowanie zgłoszeń
- 10 - 14 czerwca komisyjne przeglądy zgłoszonych ogródków i stanowisk pnączy  oraz realizacja dokumentacji fotograficznej
 
Jak zwykle spotkania z komisją oceniającą złożoną ze specjalistów będą okazją do merytorycznych konsultacji i udzielania porad, wymiany uwag i doświadczeń. 
 
Odwiedzane ogrody i stanowiska z pnączami będą oceniane w dwóch kategoriach:
 
1. Zgłoszone po raz pierwszy do konkursów według następujących kryteriów: 
 
DLA OGRODÓW : sąsiedzki charakter powstania i użytkowania terenu zielonego, stopień uspołecznienia w dostępności i pielęgnacji, funkcjonalność i dostosowanie do najbliższego otoczenia, pomysłowość, układ kompozycyjny, właściwy dobór roślin i ich kolorystyka, ogólne wrażenie estetyczne, innowacyjność, stopień pielęgnacji.
DLA PNĄCZY : funkcja pnączy w kontekście otoczenia czyli zintegrowanie z koncepcją urbanistyczną, właściwy dobór roślin dla stanowiska, wizja twórcza autorów, oryginalne i funkcjonalne rozwiązania techniczne związane z podporami, staranne prowadzenie i pielęgnacja roślin, ogólny wyraz estetyczny. 
 
2. Zgłoszone po raz kolejny do konkursów według następujących kryteriów:
 
DLA OGRODÓW : stopień pielęgnacji ogrodu na przestrzeni lat, zakres wprowadzanych zmian kompozycyjnych oraz w doborze roślin, stopień uspołecznienia w dostępności i pielęgnacji, właściwy dobór roślin i ich kolorystyka, ogólne wrażenie estetyczne, innowacyjność.
 
DLA PNĄCZY : stopień pielęgnacji na przestrzeni lat,  realizacja wizji twórczej autorów, oryginalne i funkcjonalne rozwiązania techniczne związane z podporami, staranność w prowadzeniu i ogólny wyraz estetyczny. 
 
Uczestnicy konkursu zostaną telefonicznie powiadomieni o dacie wizyty komisji.  W miesiącu lipcu br. planujemy otwarcie wystawy fotograficznej i początek kampanii promującej najciekawsze ogrody sąsiedzkie i stanowiska pnączy w Krakowie. 
 
Wystawa, tradycyjnie zostanie zaprezentowana w holu Urzędu Miasta Krakowa, może być także wypożyczana zainteresowanym instytucjom i organizacjom. 
 
Tegoroczną edycję konkursów projektu „Miasto – Ogród” zakończymy XVIII  Spotkaniem Miłośników Ogrodów. O terminie spotkania powiadomimy Państwa telefonicznie. 
Podczas spotkania nastąpi ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród i wyróżnień laureatom.
 
Serdecznie zapraszamy 
 
Koordynator  projektu „ MIASTO - OGRÓD” : 
Elżbieta Urbańska – Kłapa
przyjmuje zgłoszenia i udziela informacji. tel. 12 644 27 65 w. 21,
 
Nasz adres: Pracownia Animacji Ekologicznej
Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida , os. Górali 5,
31 – 959 Kraków 
 
 
Źródło:
Daty wydarzeń:

10.5.2013 - 7.6.2013

Autor wpisu: Katarzyna Danecka - Zapała

Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida
województwo: małopolskie
31-959, Kraków, os. Górali 5
sekretariat@okn.edu.pl, 12 642 25 94
www.okn.edu.pl

Miejsce wydarzenia
Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida
województwo: małopolskie
31-959 Kraków, os. Górali 5

Liczba odsłon: 1047
09.05.2013