Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Grajmy razem! Akcja Labirynt 2013

30 kwietnia 2013 roku warsztatami dla nauczycieli-entuzjastów nauczania muzyki wystartuje w Mazowieckim Centrum Kultury i Sztuki 3. edycja cenionej i popularnej Akcji Labirynt 2013. Warsztaty wpisują się w obchody ŚWIATOWEGO DNIA JAZZU UNESCO, a ich tytuł i temat wiążą się z istotą muzyki jazzowej: improwizacją - techniką, stanowiącą podstawę dobrego uczenia praktyki muzycznej i rozwijania muzykalności człowieka.

Warto wspomnieć, że tego samego dnia z okazji ŚWIATOWEGO DNIA JAZZU UNESCO w Instytucie Muzyki i Tańca zaplanowane zostało specjalne spotkanie, podczas którego w obecności Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego odbędzie się prezentacja Raportu "Edukacja w dziedzinie jazzu i muzyki estradowej w Polsce" pod redakcją dr Andrzeja Białkowskiego.

Akcja Labirynt to nie tylko warsztaty dla nauczycieli. Ruszyły również zapisy na artystyczne, bezpłatne, jednodniowe warsztaty dla szkół podstawowych. Akcja Labirynt 2013 to nowa odsłona artystycznych działań łączących twórczy potencjał dzieci, młodzieży, nauczycieli oraz młodych warszawskich artystów. Głównym celem projektu organizowanego przez Fundację "Muzyka jest dla wszystkich" jest zainteresowanie uczniów aktywnością twórczą, eksperymentowaniem, podnoszeniem kompetencji artystycznych, zwłaszcza muzycznych. Dialog z dziecięcą i młodzieżową wyobraźnią realizujemy poprzez zabawę, perfomance, improwizacje, wprowadzanie w arkana sztuki historycznej i współczesnej przy poszanowaniu potrzeb i zainteresowań uczestników.

 

AKCJA LABIRYNT 2013

1. GRAJMY RAZEM. Warsztaty dla nauczycieli - entuzjastów uczenia muzyki

  • 30 kwietnia 2013 w Mazowieckim Centrum Kultury i Sztuki, ul. Elektoralna 12, Warszawa
  • 8 i 9 maja w siedzibie Orkiestry Sinfonia Varsovia, ul. Grochowska 272, Warszawa

 

Zapisy prowadzi Fundacja Muzyka jest dla wszystkich oraz partner projektu Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli. Zapraszamy również przyszłych nauczycieli, czyli studentów kierunków pedagogicznych i artystycznych. Udział w warsztatach jest bezpłatny.

 

2. Warsztaty artystyczne "Bonjour y buenos dias!" dla uczniów szkół podstawowych

30 jednodniowych warsztatów realizowanych w maju, czerwcu i wrześniu w siedzibie Orkiestry Sinfonia Varsovia, ul. Grochowskiej 272. Warsztaty adresowane są do dzieci z klas II-IV i IV-VI, realizowane w godzinach 9.00-13.00 dla grup maksymalnie 15-osobowych z opiekunem. Warsztaty dotyczyć będą: tworzenia dźwięków, ekspresji ruchu, instrumentów muzycznych, działań teatralnych oraz muzyki francuskiej i hiszpańskiej. Zapisy uruchamiamy 1 kwietnia.

 

3. Ogólnopolski konkurs "Minutowa Piosenka Klasowa"

Konkurs dla uczniów szkół podstawowych oraz gimnazjów, polegający na stworzeniu i nagraniu krótkich klipów do samodzielne napisanych piosenek, z których najlepsze prezentowane będą na stronie internetowejwww.akcjalabirynt.pl. Nagrodami w konkursie będą instrumenty muzyczne. W 2013 roku uruchomiona zostanie nowa kategoria: Nagroda Publiczności. Regulamin dostępny na stronie projektu.

 

4. Akcja animacyjno-artystyczna "Latająca Szkoła Rocka"

We współpracy z cenionym muzykiem Arkadiuszem Krupą chcemy zachęcić młodzież szkolną do muzykowania w zespołach. Widzimy ogromną rolę społeczną takiego działania i jesteśmy przekonani, że nasza akcja spotka się z uznaniem młodzieży gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Na początek w 2013 roku inkubator muzyczny powstanie w jednej z warszawskich szkół. Czekamy na zgłoszenia.

 

 

Program finansowany jest przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Miasto Stołeczne Warszawę. Naszymi partnerami są: Orkiestra Sinfonia Varsovia, Mazowieckie Centrum Kultury i Sztuki i Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli. Partnerami medialnymi: Głos Nauczycielski, Interkl@sa oraz Wychowanie Muzyczne.

 

W 2011 roku Akcja Labirynt otrzymała I nagrodę Miasta Stołecznego Warszawy w konkursie dla organizacji pozarządowych na najciekawszy projekt edukacji kulturalnej w II Edycji Warszawskiej Giełdy Programów Edukacji Kulturalnej 2011. W pierwszej edycji Akcji Labirynt w 2010 roku wzięło udział ponad dwa i pół tysiąca dzieci z warszawskich szkół podstawowych . W 2012 liczba ta sięgnęła niemal pięciu tysięcy.

Źródło: Platforma Kultury
Daty wydarzeń:

23.4.2013

Mazowieckie Centrum Kultury i Sztuki
województwo: mazowieckie

katarzyna.konciak@muzykajest.pl, 605-225-849
www.akcjalabirynt.pl/
Liczba odsłon: 907
23.04.2013