Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Joanna Zętar

Rocznik 1975. Magister historii sztuki (Historia Sztuki KUL), ukończone studia podyplomowe: Studium Komunikacji Społecznej i Dziennikarstwa KUL, specjalność Public Relations oraz Akademia Dziedzictwa Międzynarodowego Centrum Kultury w Krakowie. Od 2001 roku pracuje w Ośrodku „Brama Grodzka – Teatr NN”.

Moja przygoda z animacją kultury zaczęła się od pracy w Ośrodku „Brama Grodzka – Teatr NN” przy projekcie „Zapomniana Przeszłość – Wielokulturowe Tradycje Lubelszczyzny”.

Ulubione metody pracy:
Prezentacje multimedialne i warsztaty z wykorzystaniem nowych mediów.

Zrealizowane projekty:

  • „Zapomniana Przeszłość – Wielokulturowe Tradycje Lubelszczyzny” (koordynacja)
  • „Życie Żydów w Europie z dala od metropolii“ / „Jüdisches Leben und kulturelles Erbe in Europe jenseits der Metropolen” (współpraca)
  • Archiwum Fotografii (koordynacja)
  • WAGON2010.LUBLIN.PL (współpraca)
  • Leksykon Lublin (redaktor naczelna)
  • „Lublin 2.0. Interaktywna rekonstrukcja dziejów miasta“ (współpraca)

 

O czym nie można zapominać będąc animatorem kultury:
Będąc animatorem kultury nie można zapominać o specyfice lokalnej społeczności, jej przeszłości i teraźniejszości. O dostosowaniu zewnętrznego spojrzenia do tego co dzieje się w środku. O doborze stosowanych metod do możliwości uczestników. O emocjach jakie towarzyszą opowieściom o dziedzictwie kulturowym.

 

 

Źródło: Platforma Kultury
Joanna Zętar
asia@tnn.lublin.pl
Liczba odsłon: 2758
16.09.2015