Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Filmowa Mapa Pragi

Filmowa mapa Pragi to projekt międzypokoleniowy, poświęcony odkrywaniu historii Pragi i przełamywaniu stereotypów związanych z tą dzielnicą. W trakcie czterech weekendowych warsztatów, na podstawie historii i opowieści zebranych przez uczestników, powstanie cykl krótkich filmów animowanych, poświęconych ciekawym miejscom na Pradze.

Pierwsze spotkanie, 27 kwietnia, będzie dla praskich seniorów okazją, by podzielić się wspomnieniami i intrygującymi anegdotkami, a dla młodszych prażan i warszawiaków spoza Pragi – by sprawdzić swoją wiedzę na temat historii dzielnicy.
Te praskie opowieści oraz informacje ze spaceru z cenionym przewodnikiem Mieczysławem Janiszewskim (11 maja), staną się bazą do pracy nad animacjami. Kolejne warsztaty obejmą przygotowanie scenariuszy, scenografii i postaci, a także stworzenie i montaż filmów w prostych technikach animacyjnych (wycinanka i rysunek).
Warsztaty poprowadzą Natalia Nguyen, Barbara Mijakowska i Agnieszka Jarząbowa – doświadczone animatorki, absolwentki Akademii Sztuk Pięknych, które w 2012 roku przeprowadziły w Domu Kultury na Pradze cykl Wielokulturowych Warsztatów Filmu Animowanego.
Wszystkie animacje zostaną opublikowanie na profilu Domu Kultury: Youtube.com/TuPraga.

27 kwietnia, sobota, 15-18:00

- Wykład: czym jest animacja.
- Praskie historie: spotkanie z seniorami (w miarę możliwości prosimy o przyniesienie zdjęć i pamiątek związanych z Pragą).

11 i 12 maja, sobota i niedziela, 15-18:00

- Spacer po Pradze Północ z przewodnikiem Mieczysławem Janiszewskim (11.05).
- Warsztaty animacji (12.05): przygotowanie scenariuszy, storyboardow, projektów plastycznych, warsztat animacji poklatkowej (techniką wycinankową i rysunkową).

18 i 19 maja, sobota i niedziela, 15-18:00

- Warsztaty animacji: tworzenie filmu – praca z dźwiękiem i obrazem, część 1.

8 i 9 czerwca, sobota i niedziela, 15-18:00
- Warsztaty animacji: tworzenie filmu – praca z dźwiękiem i obrazem, część 2.

Zachęcamy do udziału w całym cyklu wydarzeń, choć możliwe jest również uczestnictwo w wybranych warsztatach i spotkaniach. Do udziału w warsztatach filmowych nie jest potrzebne wcześniejsze doświadczenie w zakresie animacji.
Projekt realizowany przez Fundację Sztuki Arteria we współpracy z Domem Kultury TuPraga, przy wsparciu finansowym m.st. Warszawy.

Dodatkowe informacje i zapisy (całość cyklu albo poszczególne zajęcia):
tel: 22 618 41 51, mail: sekretariat@tupraga.pl

TuPraga Dom Kultury
ul. Dąbrowszczków 2

www.tupraga.pl

Daty wydarzeń:

27.4.2013 - 9.6.2013

Autor wpisu: Tu Praga Dom Kultury

TuPraga Dom Kultury
03-474 Warszawa, Dąbrowszczaków 2
sekretariat@tupraga.pl, 22 618 41 51
www.tupraga.pl
Liczba odsłon: 975
15.04.2013