Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Odjazdowy Bibliotekarz

Fundacja Normalne Miasto - Fenomen i Stowarzyszenie Bibliosfera.org organizują międzynarodową akcję rowerowo-czytelniczą pod nazwą Odjazdowy Bibliotekarz [ang. Bicycool Library]. Od 1 maja do 9 czerwca w całej Polsce, a także w innych krajach, odbędzie się szereg przejazdów rowerowych połączonych z różnymi aktywnościami, najczęściej związanymi z książkami i bibliotekami.

Odjazdowy Bibliotekarz to akcja, składająca się z szeregu rajdów rowerowych, w których mogą wziąć udział wszyscy chętni. Szczególnie serdecznie zapraszamy bibliotekarzy, pasjonatów czytania i książek, miłośników jazdy na rowerze i aktywnego wypoczynku, a także wszystkich lubiących dobrą zabawę.  

Akcja odbędzie się już po raz czwarty – w ubiegłym roku na rowery wskoczyli bibliotekarze i czytelnicy z 97 miejscowości! W tym roku przejazdy odbęda się także w innych krajach.  

Jeśli i Ty chciałbyś z nami pojechać – wejdź na stronę www.odjazdowybibliotekarz.pl i sprawdź na mapie, gdzie najbliżej Twojego miejsca zamieszkania planowany jest rajd. Do 9 kwietnia 2013 r. zgłosiło się już 101 miast i miasteczek.

Jeżeli w Twojej okolicy nikt jeszcze nie wpadł na pomysł organizowania Odjazdowego Bibliotekarza – bądź pierwszy! Przeczytaj nasz Poradnik Odjazdowego Organizatora, pozyskaj partnerów i sponsorów i – zgłoś się!  

Akcja to nie tylko rajd rowerowy – to także konkursy, ogniska, kalambury, zwiedzanie ciekawych miejsc, głośne czytanie książek, bookcrossing, gry miejskie, debaty i rozdawanie nagród od sponsorów.

Zachęcamy do obejrzenia relacji i zdjęć z lat ubiegłych, które znajdują się na blogu Odjazdowego Bibliotekarza, a także do regularnego zaglądania na naszą stronę.   Więcej o idei akcji można znaleźć w prezentacji Odjazdowy Bibliotekarz - przewodnik.

 

Powiązane artykuły:

Raport z edycji 2012
Opis Sieci "Odjazdowi Bibliotekarze"

 

Daty wydarzeń:

1.5.2013 - 9.6.2013

Odjazdowy Bibliotekarz

Odjazdowy Bibliotekarz Odjazdowy Bibliotekarz Odjazdowy Bibliotekarz Odjazdowy Bibliotekarz Odjazdowy Bibliotekarz Odjazdowy Bibliotekarz Odjazdowy Bibliotekarz Odjazdowy Bibliotekarz Odjazdowy Bibliotekarz

Autor wpisu: Paulina Milewska

Stowarzyszenie Bibliosfera.org
województwo: mazowieckie
Warszawa, Białobrzeska
p.milewska@odjazdowybibliotekarz.pl
http://www.odjazdowybibliotekarz.pl

Miejsce wydarzenia
światLiczba odsłon: 1720
24.04.2013