Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Żywe Kultury Ruchu Cyrkulacje 2013

Żywe Kultury Ruchu są kontynuacją idei powstałej w 2010 r. - festiwal CYRKULACJE został zorganizowany przez Stowarzyszenie Inicjatyw Twórczych MOMENTUM oraz Fundację Teatr Nie-Taki. W 2012 roku festiwal ewoluował w dwa odrębne wydarzenia festiwalowe: Żywe Kultury Ruchu i Zjednoczone Stany Tańca. Festiwal wiosenny Żywe Kultury Ruchu CYRKULACJE stanowi zwieńczenie całorocznych działań członków Stowarzyszenia MOMENTUM w zakresie m.in. edukacji ruchowej, prowadzenia zajęć i projektów artystycznych wśród różnych grup społecznych, rozwijania i integrowania społeczności kontakt improwizacji, organizowania mistrzowskich warsztatów z form ruchu trudno dostępnych w Polsce, wspierania rozwoju sceny tańca w Polsce, upowszechniania wiedzy na temat sztuki tańca.

Festiwal Żywe Kultury Ruchu CYRKULACJE to jedna z nielicznych w Polsce, zakrojonych na szeroką skalę inicjatyw, dająca uczestnikom możliwość doświadczenia współcześnie rozwijających się na świecie form pracy z ciałem i jego ruchową ekspresją. To platforma dla pogłębiania umiejętności technicznych w tańcu i ruchu, dla integracji i wzajemnej inspiracji różnych środowisk: tancerzy profesjonalnych i amatorów, osób w różnym wieku i o różnym doświadczeniu w pracy z ciałem.

Pięć dni festiwalu wypełnią intensywne warsztaty ruchowe, ścieżki twórcze, jamy improwizacji i otwarte laby, prezentacje spektakli tanecznych i performansów, dyskusje, spotkania z nauczycielami i artystami z Polski i z zagranicy. W tym roku po raz pierwszy chcemy zaprosić do uczestnictwa w specjalnie przygotowanych zajęciach ruchowych również dzieci!

Wyjątkowym atutem festiwalu jest niepowtarzalna atmosfera, która z roku na rok przyciąga coraz więcej miłośników ruchu. Dzięki uprzejmości Instytutu im. Jerzego Grotowskiego wszystkie wydarzenia festiwalowe odbywają się w pięknie położonym nad rzeką Odrą zabytkowym obiekcie, z nowoczesnymi salami. Uczestnicy na kilka dni wypełniają swoją pasją do tańca to szczególne miejsce, mają czas na spotkania, wymianę doświadczeń, rozmowy, wspólne jedzenie wegetariańskich posiłków, odpoczynek i taniec…

Festiwal wiosenny Żywe Kultury Ruchu CYRKULACJE stanowi zwieńczenie całorocznych działań członków Stowarzyszenia MOMENTUM w zakresie m.in. edukacji ruchowej, prowadzenia zajęć i projektów artystycznych wśród różnych grup społecznych, rozwijania i integrowania społeczności kontakt improwizacji, organizowania mistrzowskich warsztatów z form ruchu trudno dostępnych w Polsce, wspierania rozwoju sceny tańca w Polsce, upowszechniania wiedzy na temat sztuki tańca.


W ramach festiwalu odbędą się:  

 • Ścieżki twórcze oraz pokazy efektów pracy ścieżek twórczych
 • Otwarte lekcje
 • Spektakle artystów polskich i zagranicznych
 • Otwarta Scena Tańca
 • Jamy improwizacji
 • Laby
 • Indywidualne konsultacje z prowadzącymi
 • Panel dyskusyjny

 

Cyrkulacje – PLANET KIDS!

 • Ścieżka twórcza dla dzieci zakończona pokazem pracy
 • Zajęcia animacyjne dla dzieci
 • Prezentacje projektu młodzieży

 

Źródło: SIT Momentum
Daty wydarzeń:

9.4.2013 - 14.4.2013

Autor wpisu: Baśka Gwóźdź

SIT Momentum
województwo: dolnośląskie
Wrocław, Małachowskiego
cyrkulacje.kulturyruchu@gmail.com
http://cyrkulacje-kulturyruchu.org.pl/
Liczba odsłon: 1225
08.04.2013