Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

X Spotkania Teatralne Zwierciadła. Zamoy 2013, Lublin

Spotkania Teatralne „Zwierciadła” to festiwal teatralny organizowany od 2004 roku w II Liceum Ogólnokształcącym im. Hetmana Jana Zamoyskiego w Lublinie. Organizowane są w całości prze uczniów. Festiwal przyjął formę konkursu dla młodzieżowych amatorskich grup teatralnych. Tegoroczna edycja odbyła się w dniach 10-12 kwietnia.

„Zwierciadła” są festiwalem kierowanym głównie do młodzieży licealnej, na który składają się spektakle, warsztaty, koncerty, spotkania z zaproszonymi gośćmi. W ramach wydarzenia pokazywane są spektakle tworzone przez grupy licealne i występy towarzyszące teatrów profesjonalnych. „Zwierciadła” mają charakter konkursu, co sprzyja stawianiu sobie coraz wyższych wyzwań i zdrowej rywalizacji.

Kiedy wędrujesz po korytarzach teatru, możesz znaleźć zawieszone na ścianie zwierciadła. Właśnie teraz stoisz przed jednym z nich. Może myślisz, że trudno się w nim przejrzeć? Nie jest przecież zrobione ze szkła, nie jest posrebrzane i gładkie. Ale mimo wszystko odbija otaczającą cię rzeczywistość. Tak naprawdę to idąc przez życie nie znajdziesz dwóch identycznych luster. Niektóre będą wielkie z pięknie zdobionymi ramami, inne malutkie. W jednym przejrzy się cała grupa ludzi, w drugim tylko ty. Są i idealnie gładkie i takie, co mają skazę. Istnieją zwierciadła powiększające, zmniejszające czy też zniekształcające nasze wady i zalety. Zaglądając w „krzywe zwierciadło” możemy się przestraszyć bądź śmiać do rozpuku. Każdy z nas ma potrzebę by raz na jakiś czas ujrzeć swoje odbicie. Przeglądamy się w lustrze żeby coś poprawić w naszym wyglądzie, uporządkować swój wizerunek. Do tego właśnie potrzebne są te wszystkie zwierciadła. Nieważne czy tworzymy oryginalny obraz czy pomagamy stworzyć tylko jego iluzję, bo jedno nie istnieje bez drugiego.

Organizatorami „Zwierciadeł” są II Liceum Ogólnokształcące im. Hetmana Jana Zamoyskiego w Lublinie i Fundacja Teatrikon.

Od 2012 w pięciu polskich miastach organizowane są bliźniacze edycje festiwalu w ramach projektu Spotkajmy się teatralnie!

W X edycji Festiwalu Teatralnego Zwierciadła "Zamoy" wzięło udział ponad 30 grup nie tylko z Lublina. 12 kwietnia 2013 r. w Teatrze im. Juliusza Osterwy odbyło się uroczyste podsumowanie o godz. 14. 30. Profesjonalne jury przyznało liczne nagrody i wyróżnienia. I miejsce zajęły grupa ,,Kontrast” z II LO i ,,Teatr szkolny” z Międzynarodowych Szkół im. Paderewskiego. Jednak tytuł Grand Prix i statuetkę otrzymał ,, Puk-Puk” z MOK-u w Świdniku. Sędziowie podkreślali wysoki poziom prezentacji. Młodzieżowe jury także oceniło spektakle i wyróżniło kilka. Gościem specjalnym był Adam Woronowicz, aktor filmowy i teatralny, znany z takich produkcji jak ,,Popiełuszko. Wolność jest w nas” czy ,,Czas honoru”. Gratulujemy zwycięzcom zapraszamy za rok!
 

Źródło: Fundacja Teatrikon
Daty wydarzeń:

10.4.2013 - 12.4.2013

II Liceum Ogólnokształcące im. Hetmana Jana Zamoyskiego
województwo: lubelskie
Lublin, Ogrodowa 16
zwierciadla@wp.pl, Kasia Krzywicka 669 792 502
www.zwierciadla.lublin.pl
Liczba odsłon: 1200
04.04.2013

Zobacz także:

7 dni warsztatów aktorskich w Akademii Sztuki i Kultury!

Siedem dni intensywnego działania aktorskiego! Praca nad świadomością ciała - pewnością siebie - otwarciem głosu - elastyczną wyobraźnią. Spotkanie z wyjątkowymi, kreatywnymi ludźmi. Kameralna grupa, indywidualne, wyważone podejście do każdego uczestnika.

Polsko-niemiecko-luksemburskie seminarium ”Ruch oporu i odwaga cywilna w czasie II wojny światowej”

Młodzież w wieku 16-19 lat zapraszamy do udziału w polsko-niemiecko-luksemburskim seminarium, organizowanym przez Międzynarodowy Dom Spotkań Młodizeży, które skupi sie na kwestiach II wojny światowej, Holokaustu oraz przemocy na terenach okupowanych, ruchu oporu wśród ludności cywilnej, otywacji i warunków, w których ludzie znajdowali w sobie śmiałość sprzeciwiać się przemocy i pomagać prześladowanym. Spotkanie będzie się składało z dwóch części, 6.-12.08.2017 r. w Oświęcimiu, Polska oraz 3.-8.04.2018 r. w miejscowości Hinzert, Niemcy, i Luksemburgu.

Kaliscy hakerzy odwiedzili Portugalię

Szesnastu uczniów i uczennic kaliskich szkół długi weekend majowy spędziło w Porto, drugim co do wielkości i najpiękniejszym mieście Portugalii. Uczestniczki i uczestnicy projektu Od zera do hakera pojechali na kilkudniowy Hakaton organizowany przez kaliską Fundację Rozwoju Inicjatyw Kreatywnych i portugalską organizację Associação de Desenvolvimento do Concelho de Espinho. Tam spotkali się z swoimi portugalskimi rówieśnikami.