Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Ewelina Jurasz

Absolwentka kulturoznawstwa (UMCS w Lublinie, 2012 r.), obecnie realizuje studia podyplomowe (menadżerskie) na Politechnice Rzeszowskiej. Była współzałożycielką Grupy ParaFraza (2010 r.), prowadziła Komisję Kultury w ZUSS UMCS (2011-2012), realizowała wymiany międzynarodowe w AIESEC (2009-2011), współzarządzała w Fundacji T.E.A.M. Teatrikon (2012-2014). Po pięciu latach działalności w Lublinie zmieniła miejsce zamieszkania na Rzeszów. Pracuje w Estradzie Rzeszowskiej, organizuje, planuje, kieruje Rzeszowskim Inkubatorem Kultury, powołała także Fundację Monmonde.

Przygodę z animacją rozpoczęłam od grupy recytatorskiej „Scena Słowa” w Jasielskim Domu Kultury i teatru „ArtExpress”, później zainspirował mnie wolontariat w kulturze.

Moje najważniejsze projekty i akcje to cztery edycje „Kumulacji” – ogólnopolskiego spotkania studentów – praktyków i teoretyków kultury, „ASYstenci dzielnicy” i „Rzeszowskie ASY” czyli programy wsparcia domów kultury dzięki zaangażowaniu studentów,” "Akcja-Start!” czyli wakacyjne warsztaty dla dzieciaków z małych miejscowości, „To nie bajka!” promocja kina studyjnego, Studencka Akademia Działania – program rozwoju kadr kultury dla Rzeszowa.

Ulubiona metoda pracy to wspólne planowanie, dyskusja i działanie poparte wyartykułowaną przez społeczność, a nie wymyśloną potrzebą.

W swojej pracy animator nie może zapomnieć: o przypominaniu, że to co robi jest w stanie zmienić otaczającą rzeczywistość oraz o dialogu nawet jeśli jest to karkołomna sztuka

 

Autor wpisu: Ewelina Jurasz

Ewelina Jurasz
ewelina.jurasz@gmail.com
Liczba odsłon: 2994
01.04.2013