Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Agata Tecl

Studia: kulturoznawstwo, Uniwersytet Śląski (2000-2005); filologia polska, Uniwersytet Śląski (2002-2007); cultural studies, Stockholms Universitet (2007). Miejsce pracy: Centrum Sztuki Współczesnej „Kronika”. Moja przygoda z animacją kultury zaczęła się we wczesnym dzieciństwie – wspólnie z siostrą przygotowywałyśmy interdyscyplinarne przedstawienia dla wszystkich, którzy chcieli w nich uczestniczyć. W formie bardziej zinstytucjonalizowanej: od początku pracy w CSW Kronika w 2007 r.

Ulubione metody pracy: współpraca i długofalowe myślenie.

Zrealizowane projekty: od 2007 r. realizuję w CSK Kronika, wspólnie z Martyną Tecl-Reibel, która odpowiada za opiekę pedagogiczną, projekt edukacyjny „Świetlica Sztuki”. Jestem kuratorką wystaw sztuki współczesnej skierowanych do młodszego odbiorcy, realizowanych wspólnie przez artystów i dzieci: „Noc polarna” (2008r.). „Mary koszmary” (2009r.), „Projekt: Wyspa” (2010 r.), „Schyłek lata” (2011), „Tutaj” (2012). Wśród innych zrealiowanych przeze mnie projektów znajdują się m.in.: „Drogi bez skrótów”, „Projekt: Podróż”, „Kronika idei dla dzieci”, „Kids at the Centre”, „Superbohaterowie nadchodzą”. Od 2009 r. jestem koordynatorką programu unijnego European Voluntary Service realizowanego w Kronice. Ponadto jestem pomysłodawczynią projektu „Dzieci i młodzież chcą więcej” skierowanego do nauczycieli i osób zajmujacych się edukacją twórczą, którego celem jest wzajemne wsparcie oraz stworzenie platformy wymiany myśli, doświadczeń i pomysłów.

O czym nie można zapominać będąc animatorem kultury – nie można zapomnieć o tym, że nie tworzy się kultury dla kogoś, ale z kimś.

 

 

Źródło: Platforma Kultury

Autor wpisu: Agata Tecl

Liczba odsłon: 3081
01.04.2013