Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Beata Staszyńska

Rocznik 1970. Magister sztuki - Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa Telewizyjna i Teatralna im.L.Schilera; podyplomowe studia - Aplikacje i Usługi Internetowe. Pracuje jako niezależna reżyserka filmowa, dokumnetalistka i producentka. W 2011roku powołała Fundację Citizen Project, w której jest prezesem zarządu. Fundacja na stałe współpracuje z holenderską fundacja Ezzev.

(Współ) autorka polskich projektów: Dynamiczna Tożsamość (2012; 2013; 2014-2016) i Obywatel Solidarność (2010).
(Współ)autorka europejskiego projektu: Dynamic Identity (2012-2015).
Partner europejskich projektów: Identifeye (2013-2015), Talking about taboos (2013-2015).
Współpraca m.in. z NCK, MkiDN, MAC, KRRiT, GCPU, Urządem Miejskim w Gdańsku i Gdyni.
Wciąż pracuje nad projektami filmowymi uprawiając dokument refleksyjny.

Moja przygoda z animacją kultury zaczęła się od realizacji marzeń swoich i innych – to bycie częścią środowiska muzycznego (trójmiejska scena alternatywna) i pierwsze niezależne radiowe kroki na antenie Radia Gdańsk: Niezależna Lista Przebojów...


Ulubiona metoda pracy to dialog z puentą w kontekście i w czasie z elementami konstruktywnej konfrontacji ...ze sobą i technologią.


Będąc animatorem kultury nie można zapominać o tym, że jesteśmy różni i wrażliwi.

Dzięki udziałowi w Ogólnopolskiej Giełdzie Projektów spotkałam ludzi z zapałem do zmian...

W coddziennej pracy ceni sobie doświadczenia innych, jednak najwięcej czerpie z własnych obserwacji, doświadczeń i pracy, które koncentrują się na dostrzeganiu szczegółów jako mechanizmu procesów myślowych. W praktyce pozwala jej to na refleksję i autorefleksję. Dzięki spotkaniu w 2009 roku z Onno Hansenem, może realizować szerzej, zarówno merytorycznie i logistycznie, swoje pomysły i patrzeć na zadania projektowo doceniając pracę zespołową.

Animator kultury z jednej strony powinien realizować pomysły swoje i innych w sposób w pełni profesjonalny, nie zapominając o otwarciu i etyce; z drugiej strony powinien pielęgnować swoje pasje wierząc w to co robi i…o czym marzy.

 

Autor wpisu: Beata Staszyńska

Beata Staszyńska
staszynska.beata@gmail.com, +48 502 589 842
Liczba odsłon: 2157
20.10.2015