Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Agnieszka Jarmuł

Rocznik 1985, trenerka, animatorka. Prezeska Fundacji "5Medium" zajmującej się edukacją medialną. Absolwentka filologii polskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego, studiów podyplomowych Akademia Menadżerów III sektora na Collegium Civitas oraz szkoły trenerskiej STOP.

Doświadczenie zdobywała pracując m.in. w Ośrodku „Brama Grodzka – Teatr NN”, Stowarzyszeniu Wikimedia, Fundacji Centrum Edukacji Obywatelskiej. Prowadzi szkolenia dla młodzieży, nauczycieli i nauczycielek z zakresu edukacji medialnej, kulturalnej i obywatelskiej. Autorka materiałów edukacyjnych, konsultantka i mentorka szkolnych projektów. Członkini zespołu "Kultura 2020" przygotowującego aplikację finałową Lublina w konkursie ESK 2016. W 2011 nominowana do nagrody "Żurawie -­ Lubelskie Wyróżnienia Kulturalne" w dziedzinie kultura

Pomysłodawczyni i koordynatorka licznych projektów edukacyjnych i kulturalnych m.in. Bezpieczna e-szkoła; LublinLab; Aktywni on/offline; Sejm Dzieci i Młodzieży; Młody Obywatel; Wiki Lubi Zabytki, Miasto Poezji. 

Moja przygoda z animacją kultury zaczęła się jeszcze w szkole podstawowej, gdzie uczęszczałam na wszystkie możliwe kółka zainteresowań i pomagałam w organizowanych wydarzeniach :-)

„Na poważnie” moja praca animatora zaczęła się od stażu w Ośrodku „Brama Grodzka – Teatr NN” w ramach programu „Staże w instytucjach kultury” NCK. Po praktyce zostałam pracownikiem etatowym, po jakimś czasie rozpoczęłam współpracę z innymi lubelskimi, a później ogólnopolskimi instytucjami kultury i organizacjami pozarządowymi, a w efekcie razem ze znajomymi założyliśmy fundację.
 
 
Nie mam czegoś takiego, jak „ulubiona metoda pracy”. Wszystko zależy od środowiska, w którym pracuję, od ludzi, od zadań. Metody muszą być elastyczne, „nastawione na dialog”. Lubię pracować w przestrzeni miasta/dzielnicy/wsi, sprawdzać w praktyce to, czego uczyliśmy się z grupą wcześniej.
 
 
Będąc animatorem kultury nie można zapominać o tym, że nasze działania są dla ludzi. Muszą odpowiadać na ICH potrzeby, rozwiązać ICH lokalne problemy. Praca animatora to praca nad zmianą, a ta nie zajdzie bez udziału społeczności.
 
Dzięki udziale w Ogólnopolskiej Giełdzie Projektów mogłam poznać ludzi pełnych pasji, zobaczyć i posłuchać o projektach, działaniach, które zainspirowały mnie do nowych poszukiwań i działań. 

 

 

Autor wpisu: Agnieszka Jarmuł

Agnieszka Jarmuł
fundacja@5medium.org
Liczba odsłon: 2991
06.04.2015