Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Latający Animatorzy Kultury i Latający Socjologowie

Z prowadzonych przez Towarzystwo Inicjatyw Twórczych "ę" od wielu lat projektów społeczno-kulturalnych wynika, że pracownicy instytucji kultury, liderzy i animatorzy w całej Polsce potrzebują inspiracji, nowych narzędzi i metod do pracy ze społecznością lokalną, czasu i przestrzeni do refleksji nad własną rolą. Właśnie po to, by wspierać takich ludzi powołaliśmy sieć Latających Animatorów Kultury i Latających Socjologów.

Latający Animatorzy prowadzą mini-projekty: działania filmowe, fotograficzne, teatralne, muzyczne. Wspólnie z grupą zrobią film animowany, zaśpiewają ukraińskie pieśni, zatańczą capoeirę, ulepią z gliny, posnują opowieści, zrobią zdjęcie pudełkiem, urządzą przestrzeń, pomogą zaplanować warsztat. Latający Animatorzy przynoszą nie tylko inspirację, ale także pokazują konkretne metody pracy, które można wykorzystać w dalszym działaniu. Latający oprócz bezpośredniej pracy z grupą nastawieni są na wsparcie i przekazanie wiedzy lokalnym animatorom. Każdej wizycie towarzyszy rozmowa dotycząca metod pracy, ewaluacja wspólnych działań, a także przekazanie konkretnych materiałów edukacyjnych, inspiracji i scenariuszy działań.

Latający Socjologowie dostarczają narzędzi do prowadzenia lokalnych diagnoz pod hasłem „Jak zostać badaczem swojej społeczności?". Pomagają zbadać i zrozumieć potrzeby różnych grup w lokalnej społeczności, wspomagają proces tworzenia strategii działania, pomagają rozpoznać potencjał przyszłych partnerów i stymulują nawiązywanie współpracy między instytucjami, organizacjami i niezależnymi liderami. Metody, które proponują są proste i wymagają niewielkich nakładów finansowych i pracy – z powodzeniem mogą być zrealizowane samodzielnie przez same instytucje i organizacje.

Szczegóły dotyczące działania sieci oraz jej członkowie:  www.e.org.pl/latajacyanimatorzy
 

Źródło: Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę“
Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę“
województwo: mazowieckie, powiat: m. st. Warszawa
00-542 Warszawa, Mokotowska 55
latajacyanimatorzy@e.org.pl, 516 543 707
www.e.org.pl/latajacyanimatorzy
Liczba odsłon: 2267
01.04.2013