Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Muzyczne podróże po świecie - cykl warsztatów edukacyjnych

Muzyczne podróże po świecie to cykl warsztatów edukacyjnych, łączących elementy nowatorskiej metody umuzykalniania oraz edukacji międzykulturowej. Główną formą nauki podczas warsztatów będzie zabawa. Uczestnicy warsztatów będą doskonalić słuch muzyczny, koordynację słuchowo-ruchową, poczucie rytmu.

Grając na różnych instrumentach mają szansę odkryć swoje talenty i rozwijać je od najmłodszych lat. Ponadto poznają kulturę i obyczaje całego świata – od krajów słowiańskich po orientalne. Wspólnie udamy się w niezwykłą podróż po krainach zamieszkałych przez ludzi, którzy żyją muzyką, by razem z nimi przeżyć niezapomnianą przygodę.

Tematy warsztatów:

Celtyckie dźwięki i niezwykłe legendy
(14 kwietnia)
Na warsztatach uczestnicy dowiedzą się czym jest i skąd wywodzi się muzyka folkowa, dlaczego harfa była najpopularniejszym instrumentem irlandzkim i jak grają szkockie dudy. Poznają mity celtyckie i niezwykłe legendy o irlandzkich elfach i skrzatach strzegących dzbanuszków pełnych złota na końcu każdej tęczy.

Muzyczne safari
(21 kwietnia)
Warsztaty poświęcone muzyce afrykańskiej. Uczestnicy poznają pojęcie muzyki etnicznej oraz dowiedzą się, jaka jest jej rola w zwyczajach, obrzędach i rytuałach Nigeryjczyków.
Atrakcją będzie gra na prawdziwym bębnie! Spróbujemy odgadnąć, na czym polega siła szamana i czemu służą plemienne śpiewy.

Muzyka Dalekiego Wschodu
(28 kwietnia)
Skąd przywędrował i jak brzmi bambusowy flet japoński shakuhachi? Czym różni się od zwykłego fletu? Dlaczego jest tak ważny w kulturze muzycznej Japonii? Wszystko to wyjaśni się na warsztatach poświęconych muzyce Orientu.
Ponadto uczestnicy poznają pojęcie muzyki buddyjskiej i dowiedzą się, czym są śpiewane przez mnichów buddyjskie mantry.

Klezmerzy i żydowscy muzykanci
(5 maja)
Temat poświęcony tradycyjnej muzyce żydowskiej, czyli inaczej folkowi żydowskiemu i muzyce religijnej. Uczestnicy zmierzą się z próbą odgadnięcia, gdzie dawniej wędrowali żydowscy muzykanci, kim są klezmerzy i jaki jest związek muzyki żydowskiej z religią.

Muzyczna podróż z cygańskim taborem
(12 maja)
Na warsztatach uczestnicy wyruszą w podróż z koczowniczym ludem Cyganów. Dowiedzą się, kim są Cyganie oraz jak brzmi i z jakich instrumentów składa się tradycyjna kapela cygańska. Poznają pojęcie „romskie flamenco” i odkryją magiczne obrzędy związane z wywoływaniem deszczu.

Emilia Marczyk - absolwentka Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina, Wydziału Instrumentalno-Pedagogicznego w Białymstoku. Doświadczenie w pracy z dziećmi zdobyła prowadząc zajęcia muzyczne w różnego typu szkołach i przedszkolach. Dzieci są dla niej inspiracją i motywacją do muzycznej działalności edukacyjnej.

Warsztaty odbywają się w każdą niedzielę o godz. 11.00 w Centrum im. Ludwika Zamenhofa
Terminy: 14, 21, 28 kwietnia 2013, 5, 12 maja 2013
Wiek uczestników: 4 - 7 lat
Czas trwania: 45 - 60 minut
Opłata: 50 zł od osoby za cały cykl spotkań (płatne do 10.04.2013)
Zapisy i szczegółowe informacje: tel. 85 67 67 367
Liczba miejsc ograniczona!

Źródło: Centrum im. Ludwika Zamenhofa
Daty wydarzeń:

14.4.2013 - 12.5.2013

Centrum im. Ludwika Zamenhofa
województwo: podlaskie, powiat: m. Białystok
15-062 Białystok, Warszawska 19
centrum@centrumzamenhofa.pl, 85 67 67 367
www.centrumzamenhofa.pl
Liczba odsłon: 914
27.03.2013